Kırşehirspor Taraftarlar Derneği Kırşehir’i Türkiyeye Tanıtacak

2 hafta önce açtıkları Kırşehirspor Taraftarlar Derneği ile Tüm Dünyaya Kırşehir’i ve Ahiliği tanıtmayı amaçlayan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Bor ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kılıç İl İl gezerek Üye kayıtları alıyor. Kurmuş olduğumuz Taraftarlar derneğiyle, Kırşehir’i Ahiliği ve Sporu Tüm Dünyaya tanıtacağız diyen Kırşehirspor Taraftarlar Derneği Başkanı Yasin Bor; İL İL GEZİP ÜYE KAYITLARI […]
Genel - 19 Nisan 2018 22:10 A A

2 hafta önce açtıkları Kırşehirspor Taraftarlar Derneği ile Tüm Dünyaya Kırşehir’i ve Ahiliği tanıtmayı amaçlayan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Bor ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kılıç İl İl gezerek Üye kayıtları alıyor.

Kurmuş olduğumuz Taraftarlar derneğiyle, Kırşehir’i Ahiliği ve Sporu Tüm Dünyaya tanıtacağız diyen Kırşehirspor Taraftarlar Derneği Başkanı Yasin Bor;

İL İL GEZİP ÜYE KAYITLARI ALIYORLAR

“Ankara’da yaklaşık 20 gün önce kurmuş olduğumuz bir derneğimiz var. Kırşehir’in ve diğer illerin tüm gençlerini spora alıştırmak ve sporun kavga, Dövüş yeri değil de kardeşlik yeri olduğunu anlatıyoruz. Spor çerçevesi içinde güzel bir yer olduğunu tüm dünyaya duyurmak için Kırşehir’in adı altında Ankara’da başladık. Kırşehir’de sürdürdük ve yine diğer illerde bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kurmuş olduğumuz Taraftarlar derneğiyle, Kırşehir’i Ahiliği ve Sporu Tüm Dünyaya tanıtacağız”

“Ankara’da 2 Bin 700 üye kaydımız var. Ankara Nüfus olarak Kırşehir’in yarısını ağırlıyor. 750 Bin Nüfus var ve bunun 450 Bini Kırşehir Nüfusuna kayıtlı. Diğerleri Ankara Nüfusuna kayıtlı. Diliyoruz ki onlarda bizi destekleyecek. Yine biz aralıklarla bu stantlarımızı kuracağız ve üye kayıtlarımıza devam edeceğiz. Önümüzde ki maç bizim için çok önemli. İnşallah o maçı da alacağız”

“2 GÜN BOYUNCA 250’YE YAKIN ÜYE KAYDI ALDIK”

Kırşehirspor Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kılıç ise yaptığı açıklamasında; “Kırşehirspor’da taraftarlara yönelik böyle bir derneğimizin resmi açılışını yaptık. İş Bankası önüne kurduğumuz standımız da 2 Gün boyunca üye kaydı yaptık. Taraftarlarımıza çağrıda bulunduk, gelenler oldu kayıtlarını yaptık. Bugün sondu ama Önümüzdeki günlerde yine gelmeyi düşünüyoruz. Şampiyonluk tadına vardık ama önemli olan ilerleyen günlerde gerçekleşecek baraj maçını geçmek. 3. Lige ancak o zaman yükselebileceğiz. Biz onunda olacağına inanıyoruz. Bunun için taraftarlarımız ile birlikte çalışıyoruz. İnşallah sonucu güzel olacak ve seneye 3. Ligde takımızı göreceğiz. Daha fazla ilgi ve alaka beklerdik ama beklediğimiz kadar talep göremedik. En az 400-500 üye kaydı yaparız diye tahmin ediyorduk olmadı ama mevcut talepte güzel”

 

“DERNEĞİMİZİN AMACI TARAFTARLARI BİR ÇATI ALTINDA TOPLAMAK”

“Derneğimiz resmi anlamda kurulalı 2 hafta oldu. Daha çok yeniyiz. Derneğimizin kuruluş amacı taraftarları bir çatı altında toplayıp, birlikte hareket etmek ve sporda sevgiyi saygıyı ve kardeşliği öne çıkarmak. Sahalarımızdan kötü örnekleri çıkarmak için biz bu derneği kurduk. Gittiğimiz bütün kişiler bizleri desteklediğini söylediler. Yanımızda olduklarını söylediler. Maçlara giderken ve dönüşte taraftarlara servis imkânlarımız olacak. Derneğimizin taraftarlarına yönelik, atkı, bayrak ve forma gibi dağıtım yapacağız. Bu şekilde çalışmalarımız olacak”

TAKIMIMIZI KALDIKLARI OTELDE ZİYARET ETTİLER

Kırşehirspor Taraftarlar Derneği Başkanı Yasin Bor ve beraberindeki dernek üyeleri Kırşehir Belediyespor kafilesinin kaldığı otele gidip futbolcularımıza ve heyete başarılar dilediler.

TARAFTARA ÇAĞRI

Dernek başkanı Bor, ayrıca yaptığı açıklamada,” Değerli Kırşehirspor’a gönül vermiş abilerim kardeşlerim 21.04.2018 tarihinde Osmanlı stadında oynayacağımız Nevşehirspor Kırşehirspor karşılaşmasında kesinlikle provokasyonlara gelmeyelim daha önce ne yaşanmış olursa olsun iç Anadolu takımlarına sahip çıkalım unutmayalım ki spor kavga dövüş taşkınlık değil kardeşlik saygı ve barış işidir her arkadaşımızdan ricamız her ne olursa olsun şampiyon takıma yakışır bir şampiyon taraftar sergilemektir bizim Osmanlı stadındaki duruşumuz tüm dünyaya örnek olsun diyorsanız lütfen provakasyona gelmeyelim en iyi şekilde takımımızı destekleyip 3 ligin kapısını kardeşçe Kırşehirspor taraftarına yakışacak şekilde açalım ilgi ve alakanız için şimdiden her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi

 

Comments

comments

Bu haber 9205 kez okundu.
Genel - 22:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.