KOCAMAN YÜREKLİ GENÇLER

Türkiye KYK Kırşehir yurdunda kalan Kocaman yürekli Üniversite öğrencilerini Show tv ana haber bültenlerindeki videolarıyla tanıdı.   KYK Kırşehir Erkek Öğrenci yurdun da bütün öğrencilerin ve çalışanların ortak noktası olan hayvan sevgisinden dolayı her gün yemek verilen ve sevgiyle beslenen köpeklerin 1 ay önce olan yavrularına iki gün öncede rutin yaptıkları ziyareti yaptıklarında yavrulardan iki […]
Genel - 4 Ocak 2018 21:42 A A

Türkiye KYK Kırşehir yurdunda kalan Kocaman yürekli Üniversite öğrencilerini Show tv ana haber bültenlerindeki videolarıyla tanıdı.

 

KYK Kırşehir Erkek Öğrenci yurdun da bütün öğrencilerin ve çalışanların ortak noktası olan hayvan sevgisinden dolayı her gün yemek verilen ve sevgiyle beslenen köpeklerin 1 ay önce olan yavrularına iki gün öncede rutin yaptıkları ziyareti yaptıklarında yavrulardan iki tanesinin olmadığı fark eden öğrenciler ; Ahi Evran Üniversitesi İnşaat bölümü 2.sınıf öğrencisi Enes Öner , ziraat fakültesi 2.sınıf öğrencisi Burak Bilen ve turizm bölümü 2. Sınıf öğrencisi Cevher Çetin telaşla aramaya başladıkları yavru köpekleri 2 saat sonra ormanlık alandan gelen sesle buldular.

Kaç saattir orada olduklarını tespit edemedikleri yavruyu kurtarmak için çözüm ararlar ve kurum görevlisi Oğuzhan Sayar’ın yardımıyla teleskopik boruya bağladıkları elektrik kablosu marifetiyle  bir saatlik uğraşla yavruları bulundukları dar ve karanlık kuyudan çıkartırlar.

 

Görüntüleri Show Haber Wattsap hattına gönderen arkadaşları bu mutlu anları tüm Türkiye nin izlemesine aracı oldular.

Yavruları bulundukları zor durumdan kurtaran Enes,Burak ve Cevher yaptıkları açıklamada ; Yurt görevlileri,yöneticileri ve öğrenci arkadaşlarının Hayvanlar konusunda çok hassas davrandığını, bu yavrulara her gün yiyecek verip kontrol ettiklerini kurum görevlilerinin gerekli aşılarını yaptıklarını dile getirdiler.

Bütün toplumu Hayvanlar konusunda duyarlı olmaya davet eden kocaman yürekli gençler, 750 kişi kaldığımız bu yurtta onlarca hayvan misafirimiz var ve daha iyi şartlarda olmaları için yönetimle el ele verip her gün yeni bişeyler yapıyoruz, yurtta güvercin ve kedilerimiz de var dediler.

Bu gelişmelerin ardından KYK il Müdürü Faruk Şahin’in talimatları doğrultusunda gençlere özel teşekkür edileceği bilgisi gelirken, Kırşehir Yurt müdürü Nurullah Soylu tarafından   Enes Öner,Burak Bilen ve Cevher ’e Teşekkür belgesi verdiği öğrenildi.

Comments

comments

Bu haber 9973 kez okundu.
Genel - 21:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.