KONSER ÖNCESİNDE NEŞET ERTAŞ ve ŞEHİTLERİN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Kültür ve Sanatı ile 50 yıldır halk adamı olmayı başaran ve sürdürebilen ender sanatçılardan birisi olan Esat Kabaklı Kırşehir de konser verdi. Kırşehir Belediyesinin organize ettiği etkinlikte sahne alan sanatçı Esat Kabaklı, gün içerisinde Şehirde ziyaretlerde bulundu, Neşet Ertaş’ın kabri başında hüzünlenen usta sanatçı, rahmetli Neşet Ertaş ve babası Muharrem ertaş’ın yerinin doldurulamayacağını söyledi. Şehit […]
Genel - 28 Mart 2018 01:27 A A

Kültür ve Sanatı ile 50 yıldır halk adamı olmayı başaran ve sürdürebilen ender sanatçılardan birisi olan Esat Kabaklı Kırşehir de konser verdi.

Kırşehir Belediyesinin organize ettiği etkinlikte sahne alan sanatçı Esat Kabaklı, gün içerisinde Şehirde ziyaretlerde bulundu, Neşet Ertaş’ın kabri başında hüzünlenen usta sanatçı, rahmetli Neşet Ertaş ve babası Muharrem ertaş’ın yerinin doldurulamayacağını söyledi. Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçarslan ile birlikte şehitliğe giden Gönül adamı Esat Kabaklı, şehitlerimizin kabirlerinde dua okudu.

19.00 da başlayan konserini yoğun istekleri kırmayarak, 1 saat kadar uzatan Esat kabaklı, Kahramanlık Türkülerinin yanı sıra sevilen Halk Türkülerini de seslendirdi. Katılımcıların hoşça vakit geçirdiği gözlenirken, konser esnasında onlarca kişinin sosyal medyadan canlı yayın yaptığı gözlendi.

 

Konser sonrasında çiçek ve plaket takdim eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci bu yaz yapılacak etkinliklerde Esat Kabaklı abimizi tekrar Kırşehirde ağırlayacağız diyerek sevenlerine müjde verdi.

Konser sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan usta sanatçı Kırşehir de olmaktan ve seyircinin kendisine gösterdiği sevgiden çok memnun kaldığını dile getirdi.

İha muhabiri Enderhan ÖZ ün Afrin operasyonuna destek vermeyen sanatçılar için ne düşünüyorsunuz, sorusuna cevaben,

“Her koyun kendi bacağından asılacak. ’Aslı bu nesli bu’ diye bir söz vardır. Biz, bu türküleri söylemleri söylüyoruz. Onlar ise başka bir şey söylüyorlar. Herkese saygı duyuyorum açıkçası yeter ki hainlik etmesinler. Başka başka görüşlerde olabilirler” dedi.

 

15 Temmuz darbe girişimini kastederek, Türkiye Cumhurbaşkanı ve Başbakanı öldürülmeye çalışılırken, devletçi yanının ağır bastığını anlatan Kabaklı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Dünya üstümüze gelirken, Meclisimiz bombalanırken, Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı öldürmeye kalkışırken dünya, benim devletçi yanım ağır basar. Böyle bir durumda siyasi durum ve parti gözetmem. Bu duruşu sergileyemeyen adamdan da şüphe ederim. Ben devletimin yanında bu günlerde olmayacaksam, nerede olacağım. Ben Türk’üm diyen adam bu durumda nerede durur? Şu anda ABD ile savaşıyoruz. Dost-düşman biliyor kiminle savaştığımızı onlar tarihi hatalarını yapıyorlar. Devletlerinin yanında olacaklar. İnsanın bayrağa ve yediği ekmeğe saygısı olmalı. Onlar öyle biz böyle ne yapalım.” dedi.

Bir muhabir’in BİL OĞLUM şarkısını nasıl yazdınız sorusunu düzelten usta sanatçı, Şarkı değil Türkü diyerek türkünün yazılış hikayesinden bahsetti.

Kırşehir Aktüel’in ” merhum Neşet Ertaş’ın vefatında Bozlak bölgesinin tek insanıydı, bir türlü onun gibi birisi yeşermedi” sözünüzün üzerinden geçen zamanda Neşet Ertaş’a veliaht çıktımı sizce sorusuna cevap veren Kabaklı, Neşet Ertaş’ın yerinin kolay kolay doldurulamayacağını belirterek, Muharrem Ertaş’ın gırtlak yapısı ve tarzının yerini Oğlu Neşet Ertaş’ın bile dolduramadığını örnek göstererek bu insanların yerinin kolay kolay mümkün olmayacağını belirtti.

 

Comments

comments

Bu haber 9571 kez okundu.
Genel - 01:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.