KRİZ MASASI KURMADAN KRİZ ATLATILIRMI

Kırşehir eksi 6 derece gördü, rüzgar, tipi derken tam bir afet hali meydana geldi. Çok stratejik öneme sahip bir yol olan Batı ile Doğuyu kavuşturan Kırşehir geçitli yol binlerce araca yol vermedi, elliye yakın araç devrildi, takla attı, yan yattı, kaydı, kaza yaptı. Bu kriz halinden akıllara kalacak şeyler var ama ders çıkartılması gereken iyi […]
Genel - 26 Ocak 2018 02:50 A A

Kırşehir eksi 6 derece gördü, rüzgar, tipi derken tam bir afet hali meydana geldi.

Çok stratejik öneme sahip bir yol olan Batı ile Doğuyu kavuşturan Kırşehir geçitli yol binlerce araca yol vermedi, elliye yakın araç devrildi, takla attı, yan yattı, kaydı, kaza yaptı.

Bu kriz halinden akıllara kalacak şeyler var ama ders çıkartılması gereken iyi ve kötü şeylerde var,

Sayın Emniyet Müdürü trafik ışıklarında kırmızı ışıkta duran araçların kazaya sebebiyet verme riskini ortadan kaldırmak için saatlerce talimat vermesine rağmen şehir içi sinyalizasyon ekibi daha acil işlerimiz var diyerek bu kadar hayati bir işi erteleyebiliyor.

Karayolları yol temizleme araçları tek tük yollarda seyrederken, çalışan işçilerin can hıraş çalıştığını görüyoruz ama ihaleyle verilmiş olan bu hizmeti, girdi masrafları artmasın diyen müreahhit firma kıstıkça kısıyor.

KRİZ MASASI, Afet yönetecek bir birime ihtiyacı hissetttiğimiz bu ekstrem iki gecede, anayollarımızı kapatmak zorunda kaldık ve onlarca kaza olmasına göz yumduk.

Polis ve 112 anonslarının bir an kesilmediği iki günde fedakarca , canını dişine takıp , soğuk, kar fırtına demeden çalışan koca yürekli insanlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

Peyderpey tespit ettiklerimizi paylaşmaya çalıştık, atladığımız ,ihmal ettiğimiz fedakar insanlar olabilir, onlarında hakkını teslim etmiş olalım.

Anayola çıkıpta o polislerin, çekici firmalarının çalışanlarının, 112 ekiplerinin, umke, afat ekiplerinin, yolda mahsur kalan yolcuların halini görmeyenler iyi bilmeliki, bazı şeyler parayla yapılmaz GÖNÜLLE YAPILIR.

Bu afet de gönlünün büyüklüğünü gösteren insanlara hem vatandaş olarak, hem basının küçük bir parçası olarak şükranlarımızı sunuyoruz,

Olaylara seyirci kalan, Afet ve Kriz yönetimine katkı sunmayan ne kadar görevli, yetkili, insiyatif sahibi insan ve kurum varsa kınıyoruz.

 

Comments

comments

Bu haber 6142 kez okundu.
Genel - 02:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.