KSÇ DERNEĞİNİN “İL MEMURLARINA EK ÖDEME TALEBİ” OLUMLU SONUÇLANDI

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği tarafından yapılan açıklamada, çalışma barışını bozan unsurları ortadan kaldırmak için yapılan girişimlerin netice verdiği belirtildi. Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneğinden yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; “Geçtiğimiz aylarda dernek yöneticilerimiz tarafından gerek yazılı gerek sözlü olarak Sağlık Bakanlığı üst yönetimine Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Sağlık Tesislerinde görev yapan vilayet memurlarının ( Memur, […]
Genel - 1 Temmuz 2018 17:25 A A

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği tarafından yapılan açıklamada, çalışma barışını bozan unsurları ortadan kaldırmak için yapılan girişimlerin netice verdiği belirtildi.

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneğinden yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi;

“Geçtiğimiz aylarda dernek yöneticilerimiz tarafından gerek yazılı gerek sözlü olarak Sağlık Bakanlığı üst yönetimine Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Sağlık Tesislerinde görev yapan vilayet memurlarının ( Memur, Vhki, Teknisyen, Şef, Hizmetli Vb.) ek ödeme almamasının büyük haksızlık olduğunu ve çalışma barışına olumsuz etkilediğini dile getirerek bu haksızlığın biran önce giderilmesi hususundaki girişimlerimiz sonuç vermeye başladı.

Ankara ilinde sağlık tesisleri mutemetlerine Ek Ödeme Bordro Sistemi Hakkında verilen eğitimde bulunan arkadaşlarımızın konuyu tekrar Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Dairesi Başkanı Dr. Ş. Abdullah Şeker’ e sormaları üzerine Şeker, konuyla ilgili taleplerin olduğunu ve en kısa zamanda ek ödeme hakkından il memurlarının da faydalanacağının bilgisini verdi.

Bakanlık personeli ile il memurları yan yana ayni işi yapsa da il memurları döner sermaye alamadığından ücret dağılımında adaletsizlikler oluyor buda çalışma barışına olumsuz olarak yansıyordu.Şimdiden hayırlı uğurlu olsun”

 

Comments

comments

Bu haber 6160 kez okundu.
Genel - 17:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.