KURBANIM GEBE ÇIKTI DİYE ÜZÜLMEK İSTEMEYENLER !

Veteriner hekim vasıtası ile tespit edilebilen gebe hayvanların kesimini engellemek isteyen Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, 10 ekip aracı ile hizmetlerini en üst seviyeden vermeye devam ediyor Veteriner kontrolünde el ile yapılan muayenede 90 gün ve üzeri gebelikler tespit edilebiliyorken ultrason hizmeti ile 28 günlük gebeliğin tespiti mümkün olabilmektedir. Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri […]
Genel - 3 Ağustos 2018 12:23 A A

Veteriner hekim vasıtası ile tespit edilebilen gebe hayvanların kesimini engellemek isteyen Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, 10 ekip aracı ile hizmetlerini en üst seviyeden vermeye devam ediyor

Veteriner kontrolünde el ile yapılan muayenede 90 gün ve üzeri gebelikler tespit edilebiliyorken ultrason hizmeti ile 28 günlük gebeliğin tespiti mümkün olabilmektedir. Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği damızlık değere sahip hayvanların kesimini engellemek ve seçilen hayvanların kurbanlık şartlarında aksama olmaması için talep halinde yerinde ultrasonlu muayene yapıp tüketiciyi bilinçlendiriyor.

AHİTV

KURBANLIKLARA ULTRASONLA GEBELİK KONTROLÜ

Ahi Televizyonu paylaştı: 1 Ağustos 2018 Çarşamba

 

 

Sağlam teknik kadrosuna ilaveten sahada hizmetini sürdüren 10 kişilik veteriner ekibi ile Kırşehir’in her köy ve ilçesine hizmet götüren birlik üyelerine ücretsiz verdiği bu hizmeti üye dışı vatandaşa sadece 15 TL ücretlendirme yaparak yardımcı oluyor.

Türkiye genelindeki birlikler arasında en gelişmiş ve hızlı hizmet veren sivil toplum kuruluşu olan Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, mesai gözetmeksizin haftasonları dahil saha hizmetini kesintisiz üreticiye sunmaktadır.

Bu hizmetten yararlanmak isteyenler için birlik numaraları : 0386 213 00 66 ve 0545 290 70 93

Comments

comments

Bu haber 5648 kez okundu.
Genel - 12:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.