KURBANLIKLAR PAZARTESİDEN İTİBAREN ALICI BULACAK

Şehrimiz de Pazar gününden itibaren kurbanlık hayvan pazarı kurulacak. Yaklaşık 3 bin küçükbaş ve büyükbaş hayvanın satış yapılacağı pazarda büyükbaş hayvanlar en az 4 bin 500, küçükbaş hayvanlar da 800 TL’den satışa çıkacak. Konuyla ilgili bilgi veren Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan, Kırşehir’de kurbanlık alışveriş yapacak olan vatandaşların sıkıntı yaşamamaları için tüm çalışmaların […]
Genel - 23 Ağustos 2017 16:50 A A

Şehrimiz de Pazar gününden itibaren kurbanlık hayvan pazarı kurulacak. Yaklaşık 3 bin küçükbaş ve büyükbaş hayvanın satış yapılacağı pazarda büyükbaş hayvanlar en az 4 bin 500, küçükbaş hayvanlar da 800 TL’den satışa çıkacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan, Kırşehir’de kurbanlık alışveriş yapacak olan vatandaşların sıkıntı yaşamamaları için tüm çalışmaların hazır olduğunu söyledi.

 

Ayrıca Kırşehir Ticaret Borsası tarafından da pazar alanında hijyen çalışmaları yapılacak. Vatandaşlara Belediyenin belirlediği alanlardan alışveriş yapmalarını öneren Veteriner Hekim Süleyman Özçiçek, “Pazar günü itibari ile kurban pazarı kurulacak. Bayramın da 2. Gününe dek çalışmalar devam edecek. Ticaret Borsasında da hummalı bir çalışma başladı. Kurban alacak kişi ile kurban satışı yapacak üretici özellikle hijyen kurallarına dikkat etmeli. Belediyenin belirlediği alanlarda kesim yapılmasına özen gösterilmesi gerekir. Bizler Ticaret Borsası olarak gerekli önlemleri başlattığımız çalışmalarla alıyoruz. Üretici ve alıcının memnuniyeti için çalışmalar yapmaktayız. Dişi ve gebe hayvan kesimi konusunda dikkatli davranıyoruz. Gebelik kontrolü ve hayvan sağlığı noktasında her türlü işlemi itina ile yapmaktayız” diye konuştu.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Kırşehir Ticaret borsası gebelik vasfını kaybetmemiş dişi hayvanların denetim ve kontrollerinde gece gündüz çalışarak kurban bayramında hayvancılığa darbe vurulmasının önüne geçmeye çalışıyor.

Comments

comments

Bu haber 6200 kez okundu.
Genel - 16:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.