Maskeli Beşler Şafak Operasyonuyla yakalandı

Son zamanlarda ilimizde meydana gelen faili meçhul 10 adet iş yerinden hırsızlık olaylarına karışan zanlıları yakalamak amacıyla Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından ilimizin güvenliği ve halkın huzurunu sağlamak için eş zamanlı olarak 5 ayrı adrese yapılan şafak operasyonunda yapılan çalışmalar sonucunda şebeke çökertildi. Eşkâllerinin belli olmaması için maske takan şahısların […]
Genel - 22 Eylül 2017 10:53 A A

Son zamanlarda ilimizde meydana gelen faili meçhul 10 adet iş yerinden hırsızlık olaylarına karışan zanlıları yakalamak amacıyla Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından ilimizin güvenliği ve halkın huzurunu sağlamak için eş zamanlı olarak 5 ayrı adrese yapılan şafak operasyonunda yapılan çalışmalar sonucunda şebeke çökertildi.

Eşkâllerinin belli olmaması için maske takan şahısların eşkâl ve kimlik bilgilerinin tespitinin ardından yakalanan 5 şahıs Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gerekli tahkikat için Kırşehir Asayiş Şube Müdürlüğü’ne intikal ettirildi.

Şüpheli şahısların ikametlerinde ve araçlarında yapılan arama neticesinde 3 adet çalıntı tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda mermi, 880 gram esrar maddesi, ilimiz tekel bayilerinden çalınan sigara ile alkollü içeceklerle birlikte diğer çalıntı eşya ve materyallere el konuldu.

Hakkında çelik kasa ve işyerinden hırsızlık suçlarından işlem yapılan A.G ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Y.P, Y.Ş, O.Ö ve E.G isimli şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Kırşehir E Tipi Kapalı Ceza Evine teslim edildi. Hakkında işlem yapılan Y.P, Y.Ş isimli şahısların cinayet suçundan dolayı hükümlü oldukları ve uzun zamandır da cezaevi firarisi oldukları tespit edildi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, bu gibi olaylar karşısında halkın mağdur olmaması için mahalle ve sokaklarda, apartman katlarında tanınmayan şahıslar ve şahısların görülmesi halinde 155 Polis İmdat hattını aramaları konusunda uyarıldı.

Comments

comments

Bu haber 7948 kez okundu.
Genel - 10:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.