MAZLUM FİLİSTİN HALKININ YANINDAYIZ

Kırşehir Eğitim-İş Şube Başkanı Levent AKÇA “KATİL ABD ORTADOĞU’DAN DEFOL” sözleriyle bitirdiği İsrail ve ABD yi kınayan bir yazı yayınladı. Akça’nın açıklaması şu şekilde ; “Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD’nin provokatif bir şekilde büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, 55 Filistinlinin yaşamını yitirmesine 2 binin üzerinde Filistinlinin de yaralanmasına neden olacak olayların fitilini ateşledi. ABD ve İsrail’in emperyalist […]
Genel - 16 Mayıs 2018 14:13 A A

Kırşehir Eğitim-İş Şube Başkanı Levent AKÇA “KATİL ABD ORTADOĞU’DAN DEFOL” sözleriyle bitirdiği İsrail ve ABD yi kınayan bir yazı yayınladı.

Akça’nın açıklaması şu şekilde ;

“Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD’nin provokatif bir şekilde büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, 55 Filistinlinin yaşamını yitirmesine 2 binin üzerinde Filistinlinin de yaralanmasına neden olacak olayların fitilini ateşledi.

ABD ve İsrail’in emperyalist çıkarları doğrultusunda Kudüs’ü kullanmaları, barış ve demokrasi yerine bölgesel çatışmaları ve savaşı tırmandıracak, kan ve gözyaşı getirecektir.

İnsanlık tarihi bize sömürgecilerin kanla beslendiklerini defalarca göstermiştir. Bu kan ise mazlum halkların kanıdır. Emperyalizme karşı ilk Ulusal Kurtuluş Savaşını vererek, başta Ortadoğu ve Asya halkları olmak üzere, tüm mazlum halklara bağımsızlık ışığını tutmuş olan Türkiye’nin, bugün mazlum Filistin Halkı’yla dayanışma günü olmalıdır.

Dün Libya’yı, Tunus’u, Mısır’ı, Irak’ı, Suriye’yi demokrasi ve özgürlük adı altında sömürge cenderesine sokan bugün ise Filistin halkına zulüm uygulayanların hedefi çok açıktır; Ortadoğu’yu sömürü düzeni için dikensiz bir gül bahçesine dönüştürmek.

Emperyalizmin bu kanlı oyununu ancak “barış” diyenlerin oluşturacağı güç bozacaktır.

Eğitim-İş olarak, Filistin halkına karşı işlediği insanlık dışı suç için İsrail’i ve ABD’yi kınıyor, tüm demokratik kamuoyunu bu zulmü durdurmak için hareket geçmeye çağırıyoruz.

Ve bir kez daha haykırıyoruz; KATİL ABD ORTA DOĞU’DAN DEFOL!     “

Comments

comments

Bu haber 5589 kez okundu.
Genel - 14:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.