Meteorolojiden 5 il için fırtına uyarısı

Kırşehir,Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Yozgat için fırtına ve kuvvetli fırtına uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerden başlayarak Türkiye’yi etkilemesi beklenen derin alçak basınç merkeziyle rüzgar Kırşehir, Kayseri,Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinde yarın ve cuma günü akşam saatleri arasında, saatte 50-70, zaman zaman […]
Manşet Haberleri - 2 Ocak 2019 21:17 A A

Kırşehir,Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Yozgat için fırtına ve kuvvetli fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerden başlayarak Türkiye’yi etkilemesi beklenen derin alçak basınç merkeziyle rüzgar Kırşehir, Kayseri,Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinde yarın ve cuma günü akşam saatleri arasında, saatte 50-70, zaman zaman da 60-90 kilometre hızında kuvvetli fırtına şeklinde esecek.

Kuvvetli rüzgar ve fırtına ulaşımda aksamalara, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere, çatı uçması, ağaç devrilmesi, kar örtüsü olan alanlarda ani kar erimesi gibi olumsuzluklara neden olabileceği için bu tür olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Comments

comments

Bu haber 4901 kez okundu.
Manşet Haberleri - 21:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.