“MHP ADAYINI ÇEKTİRME” HAMLESİ..

“Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ‘cumhur ittifakının ruhuna uygun hareket edin’ emri gereği bizler AK Partinin Neşet Ertaş Kültür Merkezindeki toplantısına, davette bulunduğundan MHP’yi temsilen iştirak ederek nezaketli davrandık. Bizimde aday tanıtım toplantımız oldu ve doğal olarak AK Partiye davetiye göndererek onların bize yaptığı ve iştirak ettiğimiz davetini düşünerek bizlerde onlara davette bulunduk. Temsilci göndermedikleri gibi […]
Genel - 12 Şubat 2019 23:21 A A

“Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ‘cumhur ittifakının ruhuna uygun hareket edin’ emri gereği bizler AK Partinin Neşet Ertaş Kültür Merkezindeki toplantısına, davette bulunduğundan MHP’yi temsilen iştirak ederek nezaketli davrandık. Bizimde aday tanıtım toplantımız oldu ve doğal olarak AK Partiye davetiye göndererek onların bize yaptığı ve iştirak ettiğimiz davetini düşünerek bizlerde onlara davette bulunduk. Temsilci göndermedikleri gibi nezaketinde olsa bir mesaj ya da bir çiçeklerini dahi göremedik. Bu durum garibimize gitti. Yaptığımız istişarelerde “’katılalım onlar bizim toplantımıza katıldı bizde iştirak edelim’diyen bazı AK Partililere, malum bir seçilmişin ‘onların adaylarını çektireceğiz gerek yok’ dendiğini bu yüzden iştirak ettiğimiz davete karşılık bizlerin davetine icabet etmediklerini öğrendik. İl Yöneticilerimiz de haklı olarak genel merkez yönetimine, ‘bu nasıl cumhur ittifakı bizim hukukumuzu, adayınız çektirilecek! Diyerek çiğneyen bir durumla karşılaştık’ şeklinde bir ifadeyle açıkça ilettiler.”

***
Bir MHP’linin bizlerle paylaştığı bu bilgi notunun hemen ardından, Ankara kulislerine Kırşehir AKP teşkilatının yaptırdığı bir anket sonuçlarında Yaşar Bahçeci’nin,Selahattin Ekicioğlu karşısında 8 puan geriden geldiğini gösteren bir anketin iliştirildiği raporla birlikte “MHP ile ittifak yapılmasa AKP olarak seçimi kaybedebiliriz”notunun Saray’a gönderildiği yönünde kulis bilgileri geldi.
**

‘SEÇİMİ ALMANIN TEK YOLU YOLU MHP İLE İTTİFAKDA GÖRÜLÜYOR

Yine; “Bahçeci’nin, CHP ile iyi parti ittifakının tabana bu denli yayılacağını tahmin etmediğini, bildik bir çok MHP’liye Başkan Yardımcılıklarında birlikte çalışma teklifi yaparak durumu toparlamaya çalıştığını, bu tekliflere karşılık teklif edilen kişilerin “partime rağmen böyle bir teklifi kabul edemem”demeleri üzerine, ülkücülerle toplantılar düzenlemeye gittiğini, yıllarca kamuda bir çoğu yıllardır kızağa çekilmiş ülkücülere seçimden sonra müdürlük ya da müdür yardımcılığı vaadinde bulunduğunu, bu durumdan rahatsız olan Kırşehir MHP yöneticileri ve MHP adayı Onur Köksal’ın bu rahatsızlıklarını bizzat Yasar Bahçeci’ye ilettiklerini, bu kilidi çözmek içinde bizzat Bahçeci tarafından ‘seçimi almanın en garantili yolu MHP ile ittifak’ seklinde raporlaştırıldığı”doğrultusunda ciddi kulis bilgileri geliyor.
**

ÇEKİLMESİ GEREKEN BİRİ VARSA O DA SİZSİNİZ!

Aynı seçim anketlerinde Onur Köksal’ın şahsında MHP de ciddi bir toparlanmanın ötesinde Yaşar Bahçeci’nin oy oranına yaklaşan MHP kurmayların Yaşar Bahçeci’ye bizzat, “çekilmesi gereken biri varsa o da sizsiniz, uzun yıllar yıprandınız ve yandaş kayırmacılığı yaptınız. Son milletvekili seçimlerinde bu bariz olarak görüldü” şeklinde tepki verdikleri bildiriliyor.
***

DEVLET BAHÇELİYE SİRAYET ETTİRDİLER

AKP kurmayları tarafından ısrarla “MHP adayını “reisimiz çektirecek” dikkate almayın propagandasının öylesine yaygın hale gelmesinden rahatsızlık duyan Aday Onur Köksal ile İl Başkanı Arif Kılıç’ın, bu işi Genel Başkanları Devlet Bahçeli nezdinde tümüyle netleştirmek adın bizzat görüştükleri ve “çekilme söz konusu değil çalışmanıza bakın” yönünde talimat aldıkları da öğrenildi.
***
Tüm bu gelişmeler MHP ve ülkücü camiada kaygıyla izlenirken, MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından ittifak emri de gelse bunun Kırşehir’de gönüllü bir birliktelik olmayacağı ve tabana yansımasında, güvensizlik nedeniyle MHP içinde ciddi tahribatlara yol açacağı yönünde…

Comments

comments

Bu haber 13557 kez okundu.
Genel - 23:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.