Mikail Arslan Zararın Giderilmesi İçin Çalışmanın Başlatıldığını Bildirdi

Kırşehir’de yaşanan yağmur ve sel afeti ile ilgili girişimler de bulunan Milletvekili Mikail Arslan zararın karşılanacağı bilgisini verdi. Hasar tespit çalışmalarının bugün başladığı ve yarın son bulacağı bilgisi alınırken,görülen zararın giderileceği bilgisi verildi. Millet vekili Mikail Arslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı ;   “Kırşehir’de şehir merkezinde 12.05.2018 cumartesi günü saat 09.00 Sularında […]
Genel - 13 Mayıs 2018 01:06 A A

Kırşehir’de yaşanan yağmur ve sel afeti ile ilgili girişimler de bulunan Milletvekili Mikail Arslan zararın karşılanacağı bilgisini verdi.

Hasar tespit çalışmalarının bugün başladığı ve yarın son bulacağı bilgisi alınırken,görülen zararın giderileceği bilgisi verildi.

Millet vekili Mikail Arslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı ;

 

“Kırşehir’de şehir merkezinde 12.05.2018 cumartesi günü saat 09.00 Sularında aşırı yağışların sebep olduğu ve bazı iş yerlerinde yaşanan sel baskınından oluşan mağduriyet, hasar ve ziyandan dolayı bütün esnaflarımıza öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi beyan ederiz.  

 

Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile Afat Başkanlığı tarafından İlimizde yaşanan yağmur sel felaketinde zarara uğrayan esnaflarımızın zararlarının karşılanması için bir tespit ve değerlendirme çalışması başlatılmıştır. 

Kırşehir Afat İl Müdürlüğümüz koordinesinde İl Defterdarlığımızca kurulan ekipler tarafından zarar tespit çalışmaları yürütülmektedir. Çalışmaların tamamlanmasına müteakip zarara uğrayan işyerlerine ve alt yapı tahribatına dair dosyalar Kırşehir Valiliğimiz tarafından Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile Afat Başkanlığına gönderilerek ödenek temin edilmesi ve diğer yardımların sağlanması sureti ile mağdur olan esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Mağdur olan esnaflarımıza geçmiş olsun dileklerimizi tekrar bildirerek, Cenabı Allah’tan ülkemizi bu tür afetlerden korumasını dileriz. 

 

Mikail ARSLAN Kırşehir Milletvekili

Comments

comments

Bu haber 7164 kez okundu.
Genel - 01:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.