MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN’DAN 19 MAYIS MESAJI

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “19 Mayıs, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 1919’da Samsun’a çıkması ile işgalcilere karşı kurtuluş mücadelesini başlattığı, gençler için armağan ettiği ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı gündür. ATATÜRK’ün kurtuluş savaşını başlatması ile Türk milletinin egemenliğinin ve ülkenin bağımsızlığının önemi ortaya koyulmuştur. […]
Manşet Haberleri - 17 Mayıs 2019 14:34 A A

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“19 Mayıs, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 1919’da Samsun’a çıkması ile işgalcilere karşı kurtuluş mücadelesini başlattığı, gençler için armağan ettiği ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı gündür. ATATÜRK’ün kurtuluş savaşını başlatması ile Türk milletinin egemenliğinin ve ülkenin bağımsızlığının önemi ortaya koyulmuştur.

Ülke toprakları için kararlılıkla ortaya koyulan ve işgal birliklerini yıkma azmi, Türk milleti açısından mücadelenin başlangıcı ve Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur.

Toplumun gelişmesi ve bu doğrultuda ivme kazanması için, yenilikçi düşünce tarzının, bilimin her alanında ilerleyişte gençlerin, genç fikirlerin payı büyüktür. ATATÜRK; çağdaş ve aydınlık bir gelecek için bu yolda ilerleyişin öncüleri genç kuşaklardır diye her durumda dile getirmiştir. Yeni nesillerin, gençlerin yetişmesi ile, onların genç fikirleri ile ülkeyi her adımda daha da yükseltip, yukarıya taşıyacakların genç kuşaklar olduğu vurgusunu yapmıştır.

Dolayısıyla çağdaş ve modern eğitim sistemi ile tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir ülke ve bir devlet olma yolunda o yıllarda atılan adımlar nesilden nesile taşınmakta ve aydınlık bir geleceğe olan inanç günden güne güçlenerek artmaktadır.

Bugün ülkenin sosyal ya da ekonomik gidişatı olsun, ülke gündemindeki diğer sıcak gelişmeler, olaylar olsun, toplum olarak içinden geçtiğimiz sürece bakıldığında hukuksuzluğun, hak edenin haksızlığa uğradığı durumların, adil, eşit bir yargılamadan uzak bir sistemin kendini gösterdiğini millet olarak beraberce yaşıyor ve görüyoruz.

Ancak her ne yaşanırsa yaşansın ya da her ne yapılmak istenirse istensin demokrasi yolundaki ilerleyişin hiçbir şekilde engellenemeyeceğini bilgi birikimi, farkındalığı yüksek nesillerin yetişmesi ile çağdaş, medeni, aydın bir ülke olmanın önüne geçilemeyeceğini, umudun bitmediğini gençler ortaya koymaktadır.

Ülke bağımsızlığının korunmasında, ülkenin gelişip yükselmesinde bilinçli nesillerin yetişmesine olan inancımla “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını” kutluyorum. Saygılarımla.

Comments

comments

Bu haber 4859 kez okundu.
Manşet Haberleri - 14:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.