Milletvekili Metin İlhan’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Manşet Haberleri - 28 Ekim 2019 15:20 A A

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İlhan mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Cumhuriyetimizin yıldönümü olan, çağdaş, medeni, özgür ve aydınlık bir geleceğe ilerleyişin temellerinin atıldığı gün olan 29 Ekim’i yine büyük bir gurur ile karşılıyoruz.

Türkiye’nin yönetim şeklinin ilan edilmesiyle başlayan yenilik hareketleri için atılan adımlarla birlikte; bağımsız ve çağdaş bir toplum olma yolunda ilerleyişin temelleri de atılmıştır.

Bugün, ülke olarak her noktada içinden geçtiğimiz günler hiç şüphesiz ki zor ve sıkıntılı süreçlerin yaşandığını ortaya koymaktadır. Geçmişten bugüne alınan kararların, Türkiye’yi derinden etkileyebilecek uygulamaya konulan her türlü politik açmazların da diğer karmaşaları yarattığı bir gerçektir.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mutafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde ve tüm ulusun birlikteliğinde verilen büyük mücadelelerle bugünlere nasıl gelindi ise, her ne ya da nelere karşı olursa olsun kaygıdan uzaklaşarak aynı kararlılığın ve azmin gerek Türkiye genelinde gerekse ilimizde yapılacak olan atılım ve çalışmalarla sürdürüleceği inancını beraberce her daim hissetmeli ve yaşatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Comments

comments

Bu haber 4008 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.