MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE KAMUOYU SORUYOR?

Devletin verdiği kitaplar yetersiz mi? Bakanlık yardımcı kitap tavsiye edilmemesi için genelge yayımladı mı? Yayınlanan genelge üzerine siz neler yaptınız? Genelgeye rağmen bu kadar yardımcı kitap vahşeti nedir? Konu üzerinde soruşturma başlattınız mı? Ortalama kişi başı 500 TL civarında olan yardımcı kitap masrafları sizin vicdanınıza dokunuyor mu, Görevinizi yapmadığınız anlamına mı geliyor? Bazı kitapların sadece […]
Genel - 6 Ekim 2017 17:08 A A

Devletin verdiği kitaplar yetersiz mi?

Bakanlık yardımcı kitap tavsiye edilmemesi için genelge yayımladı mı?

Yayınlanan genelge üzerine siz neler yaptınız?

Genelgeye rağmen bu kadar yardımcı kitap vahşeti nedir?

Konu üzerinde soruşturma başlattınız mı?

Ortalama kişi başı 500 TL civarında olan yardımcı kitap masrafları sizin vicdanınıza dokunuyor mu, Görevinizi yapmadığınız anlamına mı geliyor?

Bazı kitapların sadece tek kırtasiyede olduğu gerçeğiyle beraber ortaya çıkan öğretmen ile kırtasiye anlaşmalı mı sorusunu siz de soruyor musunuz?

Bu soygun gibi yapılan yardımcı kitap sorunu nasıl çözülecek? Hangi paydaşlarla çalışma yürütüyorsunuz?

Kırşehir’e 1 Milyon 262 bin 497 TL’lik devlet kitabı dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere ücretsiz kitabı dağıtmasına rağmen öğretmenler parayla öğrencilere yardımcı ders materyali aldırıyor. Okullarda bu yardımcı materyallerin sınıf içerisinde kullanıldığı, materyallerden ödev verildiği ve dolayısıyla velilerin de bunları almaya mecbur bırakıldıkları belirlendi.

Veliler kırtasiye kırtasiye dolaşıp öğretmenlerin istediği yardımcı kitapları bulmaya çalışıyor fakat hiçbir kırtasiyede istenilen kitaplara ulaşılamıyor.

Peki bu kitaplar raflara kaldırılmak için mi dağıtılıyor. Öğretmenlerin devlet kitabı dışında ısrarla öğrencilere yardımcı kitap aldırmaları velileri çileden çıkartıyor.

Öğretmenlerin kırtasiye sahipleriyle bir anlaşma içerisinde olduğunu düşünen velilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

NAMUSLU EĞİTİM SAVAŞÇISI OLAN ÖĞRETMENLERİMİZİ TENZİH EDİYOR VERDİKLERİ ONURLU VE ZOR MÜCADELEDE KOLAYLIKLAR DİLİYORUZ…

 

Comments

comments

Bu haber 7522 kez okundu.
Genel - 17:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.