Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 60 öğrenci alımı

Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne Öğrenci Alımı Üniversitemize ve Şehrimize Hayırlı Olsun Ahi Evran Üniversitesi  Rektörü Vatan Karakaya, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliğine 60 öğrenci alımının onaylandığını söyledi. Yapılan açıklamada, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımı yapılacağı bildirilirken, bu gelişmeyle bölgenin parlayan yıldızı olan bir üniversite olacaklarını dile getirdi. Göreve geldiği günden bu yana Ahi […]
Genel - 3 Nisan 2018 20:07 A A

Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne Öğrenci Alımı Üniversitemize ve Şehrimize Hayırlı Olsun

Ahi Evran Üniversitesi  Rektörü Vatan Karakaya, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliğine 60 öğrenci alımının onaylandığını söyledi.

Yapılan açıklamada, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımı yapılacağı bildirilirken, bu gelişmeyle bölgenin parlayan yıldızı olan bir üniversite olacaklarını dile getirdi.

Göreve geldiği günden bu yana Ahi Evran Üniversitesini eğitimde marka üniversitelerden biri haline getirmek için çalışmalarında hız kesmeden devam ettiklerini beyan eden Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, aynı zamanda nitelikli eğitimi sayesinde ülkemize yetişmiş insan kazandırma hedefi ile ülkemizin geleceğine katkı sağladıklarını dile getirdi.

Birbiri ardına öğrenci alımlarının yaşandığı üniversitede Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 60 öğrenci alımının onaylanmasının sevinci yaşanıyor.

İnsan odaklı eğitimi önemseyen ve bu konuda görüşmelerini devam ettirerek Ahi Evran Üniversitesinin adını üst sıralara çıkarmak için çalıştığını belirten Rektör Karakaya, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliğine 60 öğrenci alımının onaylandığını söyledi.

Rektör Karakaya: “Ahi Evran Üniversitesi Bölgenin Parlayan Yıldızı Olacak”

Öğrenci alımının onaylanması ile birlikte açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran üniversitesinin fiziki, sosyal ve akademik anlamda gelişerek büyüdüğünü belirtti. Ahi Evran Üniversitesi olarak temel amaçlarının kaliteli insan yetiştirmek, bulunduğu bölgeye ve şehre katma değer sağlamak olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, yeni açılan bölüm ve programlara öğrenci alımı ile hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. “Ahi Evran Üniversitesi bölgenin parlayan yıldızı olacak.” diyen Rektör Karakaya, çalışmalarına ara vermeden aynı hızla devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Yeni eğitim teknolojileri üreterek eğitimde marka olmak, ülkenin kalkınması ve gelişmesi için projeler üretmek ve üniversitelerin asli görevi olan bilim üretme süreçlerine Ahi Evran Üniversitesi olarak yeni kazanımlar sağlamak adına üniversitemizin çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini belirten Rektör Karakaya, misyonu ve vizyonunu belirleyerek gelişme hedefiyle yoluna devam eden üniversitemizin geleceğin teminatı olan gençlerin attığı her adımda yanında olacağını dile getirdi.

Üniversite ve şehir bütünleşmesini önemsediğini belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne öğrenci alımı ile birlikte ilimizdeki sanayi sektörünün yazılım ve donanım ihtiyaçlarına da destek verilebileceğini anlattı. Zaman içerisindeki teknolojik gelişmelerle birlikte bilişim algısını ilimizdeki sanayicilerle birlikte geliştirme imkanı yakalanacağını da belirten Rektör Karakaya, üniversitede yaşanan gelişmelerin şehre yansımasından memnun olduklarını sözlerine ekledi.

Rektör Karakaya, Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin 2017-2018 eğitim öğretim döneminde Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerine öğrenci alımları yaptığını, üniversitemize prestij kazandıracak fakültelerden biri olan Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne öğrenci alımının da üniversitemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

Comments

comments

Bu haber 7006 kez okundu.
Genel - 20:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Sami Kibar 3 Nisan 2018 23:17

    Bol bol fizikçi birkaç gıda mühendisi ve makine mühendisi öğretim üyeleri olan fakülteye bilgisayar mühendisi öğrencileri alınmış hayırlı uğurlu olsun