NECİP YAVUZ, AHİLİK HAFTASINI KUTLADI

 Ahiliğin; Peygamber efendimizin güzel ahlakı ve yaşantısından örnek alındığını belirten Erbakan Vakfı Kırşehir Şube Başkanı Necip Yavuz, Ahilik haftası ile ilgili açıklama yaptı. Necip Yavuz açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Ahilik prensipleri Peygamber Efendimizin güzel ahlakı, örnek hayatı ve eşsiz mücadelesinden örnek alınmış temel öğretilerdir. Ecdadımız bin yıldır kültür medeniyetimiz başta olmak üzere ticarette, sanayide, sosyal alanda […]
Genel - 20 Eylül 2018 16:19 A A

 Ahiliğin; Peygamber efendimizin güzel ahlakı ve yaşantısından örnek alındığını belirten Erbakan Vakfı Kırşehir Şube Başkanı Necip Yavuz, Ahilik haftası ile ilgili açıklama yaptı.

Necip Yavuz açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Ahilik prensipleri Peygamber Efendimizin güzel ahlakı, örnek hayatı ve eşsiz mücadelesinden örnek alınmış temel öğretilerdir. Ecdadımız bin yıldır kültür medeniyetimiz başta olmak üzere ticarette, sanayide, sosyal alanda Ahilik anlayışı üzerine tarihte muazzam medeniyetler kurmuş ve cihan devleti olarak dünyaya örnek olmuştur. Ahilik anlayışında hakkı batıldan ayırmak kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti, kaosun yerine huzuru, kavganın yerine kardeşliği, hakim kılmak için başta sanatkarımız ve esnafımıza verilen eğitim sistemi sayesinde liyakat sahibi, donanımlı, şuurlu, ahlaklı esnaf ve sanatkar yetiştirilmiştir.Ahilik eğitim sisteminin yeri tartışılmaz ancak yakın tarihimizden itibaren Ahilik anlayışının eğitim sistemimizden uzaklaştırılması dolayısıyla bugün geldiğimiz nokta itibariyle ekonomik siyasi kültürel anlamda istediğimiz seviyeye ulaşmakta geri kalmış durumdayız.Ahilik anlayışı taşıyan tüm esnafımızın Ahilik Haftası kutlu olsun”

Comments

comments

Bu haber 6841 kez okundu.
Genel - 16:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.