Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin Kayıtları Sona Eriyor

Özel yetenek sınavı ile iki bölümüne öğrenci alan Fakültenin kayıtları 17 Ağustos 2018 tarihinde sona eriyor. Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinden Güzel Sanatlar Liselerinin ilgili alanlarından mezun öğrenciler başta olmak üzere güzel sanatlara ilgi duyan tüm gençleri Özel Yetenek Sınavlarına başvurmaya davet eden açıklama geldi. Yapılan açıklamada şöyle denildi ; Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Neşet Ertaş […]
Genel - 14 Ağustos 2018 11:33 A A

Özel yetenek sınavı ile iki bölümüne öğrenci alan Fakültenin kayıtları 17 Ağustos 2018 tarihinde sona eriyor.

Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinden Güzel Sanatlar Liselerinin ilgili alanlarından mezun öğrenciler başta olmak üzere güzel sanatlara ilgi duyan tüm gençleri Özel Yetenek Sınavlarına başvurmaya davet eden açıklama geldi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi ;

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü, Halı-Kilim-Eski Türk Kumaşları Anasanat Dalı (1. Öğretim) ve Müzik Bölümü, Müzik Anasanat Dalı’na (1. Öğretim)  2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için 2018 YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) puanı ve Özel Yetenek Sınavı öğrenci alınacaktır. Fakültemizin Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü ve Müzik Bölümü’ne müracaat eden adaylarda, 2018 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Temel Yeterlilik Testi (TYT)  puanın en az 180 olma şartı, aranacaktır.

Konu ile ilgili açıklama yapan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Nurhan Ölmez, “2018–2019 eğitim-öğretim yılı içinFakültemizin,  Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Halı-Kilim ve Eski Türk Kumaşları Anasanat Dalına ve Müzik Bölümüne, Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacaktır. Güzel Sanatlar Liselerinin ilgili alanlarından mezun öğrencilerimiz başta olmak üzere güzel sanatlara ilgi duyan tüm gençlerimizi Özel Yetenek Sınavlarımıza başvurmaya davet ediyorum. Deneyimli akademik kadro ile tüm eğitim imkânlarını sunan fakültemizde eğitim fırsatından yararlanmanızı öneriyorum. Üniversitemizi ve Fakültemizi tercih ederek bu sınava başvuracak öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Comments

comments

Bu haber 8227 kez okundu.
Genel - 11:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.