“Nuri kardeşimizi belediye başkan yardımcısı olarak uğurluyoruz”

31 Mart seçimlerine Millet İttifakı olarak giren Kırşehir İYİ Parti’de Merkez İlçe Başkanlığını yürüten Nuri Araz, görevini yeni Merkez İlçe Başkanı Yaşar Nuransoy’a devretti. Görevini bırakan Nuri Araz, düğün salonunda düzenlenen program ile herkese teşekkür ederek helallik isterken, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen, “Nuri kardeşimizi belediye başkan yardımcısı olarak uğurluyoruz.” dedi. Kırşehir İYİ Parti […]
Genel - 5 Mart 2019 16:01 A A

31 Mart seçimlerine Millet İttifakı olarak giren Kırşehir İYİ Parti’de Merkez İlçe Başkanlığını yürüten Nuri Araz, görevini yeni Merkez İlçe Başkanı Yaşar Nuransoy’a devretti. Görevini bırakan Nuri Araz, düğün salonunda düzenlenen program ile herkese teşekkür ederek helallik isterken, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen, “Nuri kardeşimizi belediye başkan yardımcısı olarak uğurluyoruz.” dedi.

Kırşehir İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevini bırakan Nuri Araz,

“Görevi bırakmam münasebetiyle toplandığımız bugünde asıl amacımız Selahattin Başkan’a destek vermekti. Bu duyguyu düşünceyi sizden aldık. Zaten Yaşar ağabeyimiz tecrübeli bürokrasiden gelme, milli eğitim müfettişliği yapmış bir ağabeyimiz. Kendisine gönül rahatlığı ile bu görevi vermekten onur duydum. Ben Müfit Göçen gibi bir insanla bu vesileyle tanıştım. Kendisini ilk günde kardeş ilan ettim; kendisiyle bu kardeşliğim ilelebet, son nefese kadar devam edecektir. Kendisine ve saygıdeğer eşine teşekkür ediyorum”

“BİRBİRLERİNİN BAYRAKLARINI, FLAMALARINI İNDİRMEYE BAŞLADILAR”

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen,

“Bizi bu kötü günlere dur diyecek millet ittifakını görünce zaten çıldırıyorlar, deliriyorlar kendilerini kaybediyorlar bırakın kaybetsinler. Ne yapacaklarını bilemediler. En son gördük zaten birbirlerinin bayraklarını, flamalarını indirmeye başladılar. Onların ittifakı da buraya kadar. Bize güç veriyorlar bunun için de teşekkür ediyoruz. Tarafsız olmak için yemin eden insanların yeminin ne anlama gelmediğini hepiniz görüyorsunuz. Namusu ve şerefi üzerine ant içen insanları tarafsız davranmadığını sizlerde görüyorsunuz. Biz bunu elbette ilahi adalete havale ediyoruz ama ondan öncede sizlere vatandaşlara havale etmemiz lazım. Onlarında bundan pay biçmeleri lazım”

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLE BİRLEŞMEMİZDE ADAYIN ŞAHSI ÇOK ÖNEMLİ”

“Selahattin Bey’in ismi ortaya çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti olarak biz de Kırşehir’deki yönetimin değişmesi için el birliği yapma konusunda parti olarak oy birliği ile karar verdik” diyen İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen,

“Elbette ki bu karar vermemizde ve Cumhuriyet Halk Partisi ile birleşmemizde adayın şahsı çok önemli. Kendisine güvenimiz sonsuz, başarılı olacağından da eminiz. Bunun için de bizler de koşturmaya devam ediyoruz. Sizlerden de istirhamımız bu iş noktalanana kadar sandıkların tesliminden tutanaklarından işlenmesinde bu işi takip etmeniz, arkasını bırakmamanız. Çünkü bugüne kadar ortada bir sürü şaibe var. Şaibeler sandıkta kaybedilmediğini ama sayımlarda kaybedildiğini ortaya koyuyor. Benim hepinizden istirhamım sandıklarda görevli olun olmayın ama muhakkak sandıkları takip edin. Allah izin verdiği takdirde ayın 1’inde Kırşehir’de yeni bir ışık doğacak, yeni bir gün başlayacak bunlar da sizlerin sayesinde olacak”

“TÜM PARTİLİLERDE BİR YARIŞ VAR”

Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Kırşehir Milletvekili Metin İlhan,

“Nuri Bey’e ve Selahattin Başkanımıza başarılar diliyorum. Tüm partililerde bir yarış var. Hep beraber çalışma ve birlik zamanı. İnşallah bu belediyeyi alacağız ve Selahattin Başkanı o koltuğa oturtup, belediyeyi hep birlikte yöneteceğiz. 20 yıl doktorluk yaptım. Kimseyi incitmedim, kırmadım, ayrıştırmadım, ötekileştirmedim, belediyeyi de aynı şekilde kimseyi ötekileştirmeden, kutuplaşmadan, Kırşehir’i hep birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.

“BATARSAK HEP BİRLİKTE BATACAĞIZ, BATMAYA RAMAK KALDI ÖYLE GÖZÜKÜYOR”

“BELKİ BUNDAN SONRA SEÇİMDE OLMAYACAK KARARINIZI İYİ VERİN”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Baran Genç,

“Bütün eş dost akrabalarınızı örgütleyin. Belediyenin içinde bulunduğu durumu izah edin. Biz bu kentte yaşıyoruz, bu ülkede yaşıyoruz, hepimiz aynı gemideyiz. Batarsak hep birlikte batacağız, batmaya ramak kaldı öyle gözüküyor. Durum iç açıcı değil, bizim son şansımız. Belki bundan sonra seçim de olmayacak kararınızı iyi verin”

“CUMHURİYET TARİHİNDE TEK PARTİ OLARAK GİRİLEN SEÇİMDE BİLE BU KADAR UYUM OLMAMIŞTI”

Millet İttifakı’nın Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu,

“Cumhuriyet Tarihinde tek parti olarak girilen seçimde bile bu kadar uyum olmamıştı. İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin ittifak adayıyım. Hiç kimse bizim kadar uyumlu değil. Çünkü biz memleket, insan, ülke ve şehir sevdalısıyız. Bu yüzden biz bu yola çıktık. Onun için bu kadar uyumun başarı getirmemesi mümkün değil. Başarı hepimizin olacak. Sizlere güvenerek, inanarak ve sizler için yola çıktık. Bunu da başaracağız.”

“VATANDAŞ BELEDİYEYE SOHBETE GELİR, TORPİL ARAMAYA GELMEZ”

“Biz projeleri hazırlarken İyi Partili arkadaşlarımız da vardı. En büyük sorunumuzun işsizlik olduğunu gördük ve bütün projelerimizi işsizlik ve istihdama dayalı yaptık. Biz üreten belediye yapmak zorundayız. Üretim ve istihdam kaynaklı çalışacağız. Ortak akılla yapacağız. Seçim çalışmaları esnasında şöyle bir bakıyoruz. Gerçekten mahallelerimizden komik istekler geliyor. Ya da bana komik geliyor. Diyorum ki acaba ben farklı bir dünyada mı yaşıyorum diye. Mahalleli, yol, semt sahası, kaldırım, istiyor. Biz inşaat sektörü içinden geliyoruz. Belediye bütçesine bakıldığında maddi olarak o kadar komik geliyor ki. Neden bunun yapılmadığını düşündüğümde hafızam kaldırmıyor.”

“VATANDAŞ HİZMET İSTERKEN TORPİL İSTEMEMESİ LAZIM”

“Belediyeden o görevi istemeden bizim yapmamız lazım. Vatandaş belediyeye sohbete gelir, torpil aramaya gelmez. O kadar yükümü ağırlaştırdılar ki, bir yerden su içerken bile haram olup olmadığını düşünerek içiyorum. O kadar sorumluluğun altına girmek, büyük sorumluluk. Ülkemiz elimizin altından kayıp giderken elimizi taşın altına koymadan duramazdık. Bizim Cumhuriyete borcumuz var. Bu ülkeye borç bitmiyor. Bizi buraya getiren Cumhuriyet ve Atatürk ilkeleridir. Buna sahip çıkmak zorundayız. Ben iş dünyasından geliyorum. Üretim odaklı düşünmek zorundayım. 20 bine yakın işsiz gencimiz var, onlara iş bulmak zorundayız” dedi.

“SELAHATTİN BEY VASITASIYLA KIRŞEHİR’İ İÇİNDE BULUNDUĞU ÖNCE BORÇ SARMALINDAN KURTARACAĞIZ”

27.Dönem İyi Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Asaf Kayaoğlu,

“Ülkenin çıkışı belediyelerden başlayarak mevcut iktidarın gitmesiyle olacaktır. Türkiye bugün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan kamu özel ihaleleri dediğimiz hazine garantisi ile verilen işlere para ödemeye devam ettiği sürece iktidara kimi getirirseniz getirin batmaya mahkumsunuz. İnşallah Selahattin Bey vasıtasıyla Kırşehir’i içinde bulunduğu önce borç sarmalından kurtaracağız, sonra da şehir insanına yaraşır şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. İnanıyorum ki Kırşehir’de yaşayan insanlar keşke 2009’da değiştirseydik biz bunları, diyecekler ben bu kanaatteyim”

Comments

comments

Bu haber 16618 kez okundu.
Genel - 16:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.