O Mahkeme Kırşehir’de Görüldü

31 Mart Seçimlerinde sandık başında çıkan olayla ilgili mahkeme Kırşehir’de görüldü.
Genel - 9 Ekim 2019 09:34 A A

31 Mart Seçimlerinde sandık başında çıkan olayla ilgili mahkeme Kırşehir’de görüldü.

Malatya’nın Pötürge ilçesinde, oy verme işlemi sırasında çıkan kavgada 2 kişi hayatını kaybetmiş, 1 kişi de yaralanmıştı. Olaya ilişkin duruşma Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde geniş güvenlik önlemleri altında görüldü.

31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçiminde Pütürge ilçesine bağlı Bölünmez İlkokulunda oy verme işlemleri sırasında meydana gelen olayda İlyas ve Hasan Aktaş’ın hayatını kaybetmiş, Ali Aktaş ise yaralanmıştı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, Adalet Sarayı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken, barikatlarla adliyenin giriş ve çıkışları kapatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan sanıklar, Kırşehir Adliyesi’nde görülen duruşmaya Maraş Elbistan Cezaevinden SEBGİS yöntemi ile katıldı. Duruşmaya maktul yakınları ve avukatlar katıldı. Saat 14.00’te başlayan duruşma yaklaşık 8 saat sürdü.

Kırşehir’de görülen duruşmayı Saadet Partisi İl Başkanı Ali Köksal ve bir grup partili de takip etti. Duruşma avukatlarının da savunmalarını yapmalarının ardından mahkeme 25 Ekim tarihine ertelendi.

NE OLMUŞTU?

Olay, 31 Mart saat 10.30 sıralarında Pütürge ilçesi Bölünmez Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Bölünmez Mahallesi İlkokulu’na kurulan sandık başında, oy kullanma işlemi sırasında iki grup arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında tabancayla vurulan Hasan Aktaş ile İlyas Aktaş, yaşamını yitirmişti.

Comments

comments

Bu haber 10183 kez okundu.
Genel - 09:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.