OBRUK GÖLÜNDE BALIKLAR KARAYA VURDU

Alınan bilgiye göre, Obruk Gölü’nü ziyaret eden vatandaşlar, çok sayıda ölü balığın kıyıya vurması üzerine durumu yetkililere bildirdi. Bunun üzerine İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce gölette inceleme yapılmak üzere uzman ekip gönderildi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aşırı sıcak hava yüzünden baraj ve göllerde bazı olumsuzlukların ortaya çıktığını söyledi. […]
Genel - 15 Ağustos 2017 12:28 A A

Alınan bilgiye göre, Obruk Gölü’nü ziyaret eden vatandaşlar, çok sayıda ölü balığın kıyıya vurması üzerine durumu yetkililere bildirdi. Bunun üzerine İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce gölette inceleme yapılmak üzere uzman ekip gönderildi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aşırı sıcak hava yüzünden baraj ve göllerde bazı olumsuzlukların ortaya çıktığını söyledi.

Şahin, “Aşırı sıcaklar nedeniyle oksijen yetersizliğinden Obruk Gölü’nde balık ölümleri gerçekleşti. Müdürlüğümüze bağlı teknik personelimiz ve su ürünleri mühendisimiz gölde gerekli incelemeleri yapıyor. Göldeki kaplumbağalar ve diğer deniz hayvanlarında bir olumsuzluk görülmemiştir.” diye konuştu.

Obruk köyü sakinlerinden Savaş Köksal (42), bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadıklarını belirtti.

Kıyıya vuran balıkların kokmaya başladığını anlatan Köksal, balıkların telef olması nedeniyle kaygılandıklarını ifade etti.

 

Comments

comments

Bu haber 7332 kez okundu.
Genel - 12:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.