ÖDÜLLÜ SİYER SINAVI YAPILACAK

Kırşehir’de Siyer Sınavı’na başvurular devam ediyor Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde bu yıl “Onu Oku, Onu Yaşa” temasıyla 7’ncisi düzenlenecek olan Siyer Sınavı kayıtları Kırşehir’de henüz yeni başlamış olmasına rağmen vatandaşların sınava büyük bir ilgi gösterdiği görüldü. Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl düzenlen Siyer Sınavı, bu sene 18 Şubat 2018’de yapılacak. Sınava başvuruların […]
Genel - 10 Ocak 2018 11:58 A A

Kırşehir’de Siyer Sınavı’na başvurular devam ediyor

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde bu yıl “Onu Oku, Onu Yaşa” temasıyla 7’ncisi düzenlenecek olan Siyer Sınavı kayıtları Kırşehir’de henüz yeni başlamış olmasına rağmen vatandaşların sınava büyük bir ilgi gösterdiği görüldü.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl düzenlen Siyer Sınavı, bu sene 18 Şubat 2018’de yapılacak. Sınava başvuruların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten platform yetkilileri, özellikle gençlerin sınava büyük bir ilgi gösterdiğini belirttiler.

Bu yıl da “Onu Oku, Onu Yaşa” sloganıyla düzenlenecek Siyer Sınavı hazırlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Kırşehir koordinatörü Zeyd Şahin, platform olarak her yıl siyer sınavını düzenlediklerini ve tek gayelerinin Hz. Muhammed’in (sav) hayatını okutma, anlama ve yaşatma olduğunu vurguladı.

Platform olarak kentin farklı yerlerinde kayıt noktaları( Neşet Ertaş kültür ve Sanat Merkezi EMEK KIRTASİYE,terme caddesi emek kırtasiye, Çiçekdağ-yerköy GAZİ İLETİŞİM ) oluşturduklarını belirten Şahin, kayıtların 27 Ocak 2018 tarihine kadar devam edeceği bilgisini vererek, gençlerin bu yılki sınava daha fazla bir rağbet gösterdiğini dile getirdi.

“Onu Oku, Onu Yaşa” sloganıyla düzenlenecek Siyer Sınavı kayıtlarının henüz yeni başlamış olmasına rağmen büyük bir ilgi gördüğünü belirten Şahin, insanların Hz. Muhammed’e (sav) olan bu sevgilerinin kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Peygamber Sevdalıları Platformu olarak bu yıl 7’ncisini düzenleyeceğimiz siyer sınavı yarışmamız, geçen yıl olduğu gibi ‘O’nu oku, O’nu yaşa’ temasıyla 27 Kasım’da kayıtlarımıza start verdik. Kayıtlarımız 27 Ocak’a kadar devam edecek. Kısa bir süre önce başlamış olduğumuz kayıtlarımızda sınav başvuru noktasları oluşturduk.”

Sınavın 4 kategori şekilde gerçekleştireceği bilgini veren Şahin, “Her yaştan vatandaşlarımızın bu sınava iştirak etmelerini bekliyoruz. Geçen yıla oranla sınava olan ilginin arttığını görüyoruz .Biz, Allah’ın izniyle vatandaşlarımıza peygamber efendimizin hayatıyla ilgili bu sınava katılmaları için şehrin birçok noktasına cam afişleri astık. Esnaflarımızı ziyaret edeceğiz ve yine kayıt noktalarımızı artırmaya çalışacağız. Bu vesileyle çalışmalarımız devam ediyor. Halkımızın da bu sınava katılmasını istiyoruz. Bu konuda da bütün gayretimizi seferber ediyoruz.” dedi.

Sınava gençlerin yoğun bir ilgi gösterdiğini ifade eden Şahin “Bizi burada ziyadesiyle memnun, mutlu eden şey, sınavımıza gençlerimizin çok daha fazla önem göstermesi ve yarışmaya katılma talepleri, bizi çok daha fazla mutlu ediyor. Şu ana kadar kayıt yapanların çoğunun gençlerimizin olduğunu görüyoruz ve bu durum bizi oldukça çok sevindirdi.” ifadelerini kullandı.

“Efendimizi anlamadığımız için zalimlerin, müstekbirlerin zulümleriyle karşı karşıya kalıyoruz”

Şahin, sınavı düzenlemelerindeki amaçlarının Hz. Muhammed’in hayatının okunmasını ve yaşanmasını sağlamak olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Bundan dolayı ‘O’nu oku, O’nu yaşa’ temasını seçtik. Yarışmaya katılacak olan her kardeşimizin O’nu okuması ve okuduktan sonra O’nu yaşamasıdır. Malumunuz, peygamber efendimizi okumayan, özelde İslam coğrafyasında ve genelde tüm dünyada, efendimizi tanımayan ve O’nun hayatını kendi hayatına uygulamayan bireyler olarak maalesef müstekbirler tarafından hep zulüm görüyoruz. Dolayısıyla bunu bireysel, toplumsal ve devletsel alanda düşünebiliriz. Efendimizi anlamadığımız ve tanımadığımız için zalimlerin, müstekbirlerin zulümleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Eğer biz efendimizin hayatını öğrenirsek, hayatımıza tatbik edersek ve yaşarsak bir araya geleceğiz, yekvücut olacağız. Şu an değerlerimizden olan Kudüs meselesinde olduğu gibi zalimler ve müstekbirler, bu kadar rahat ve kolay Müslümanların değerlerine saldıramayacaklar. Onun için de diyoruz ki; biz efendimizin hayatını okumalıyız, yaşamalıyız, anlamalıyız ve hayatımızda tatbik etmeliyiz.”

Bu sınavın kaybedeni olmadığının altını çizen Zeyd Şahin, Hz. Muhammed’in hayatının okunması, yaşanması ve Müslümanların hayatına tatbik etmesinin ziyadesiyle bir kazanç olduğunu belirterek, 17 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek 5 umre ödülü ve 2 bin çeşit hediyelerin verileceği Siyer Sınavı başvurularının 27 Ocak 2018 tarihine kadar da devam edeceğini ifade ederek, tüm Kırşehir halkının da bu sınava katılmasını istedi.

Detaylı bilgi almak isteyenler için; 0543 223 98 23 numaralı telefonlardan bilgi alınabileceği bildirildi.

 

Comments

comments

Bu haber 12318 kez okundu.
Genel - 11:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.