Oğlu’nun Anılarını Kitabında Yaşattı

Kırşehirli Avukat Adil Gülvahaboğlu, 29 Haziran 2016 yılında kaybettiği oğlu Özgür’ün anılarını “Edebiyat Kavşağı ve Özgür’e Mektuplar” adlı kitabında topladı. Önsözünü emekli hukukçu Yekta Güngör Özden’in yaptığı “Edebiyat Kavşağı ve Özgür’e Mektuplar” adlı kitapta Gülvahaboğlu’nun makale, deneme, eleştiri ve konuşmalarından kesitler yer alıyor. Dört bölümden oluşan kitabın 1. Bölümünde makale, deneme ve eleştiriler, 2. Bölümünde […]
Genel - 10 Mayıs 2019 00:42 A A

Kırşehirli Avukat Adil Gülvahaboğlu, 29 Haziran 2016 yılında kaybettiği oğlu Özgür’ün anılarını “Edebiyat Kavşağı ve Özgür’e Mektuplar” adlı kitabında topladı.

Önsözünü emekli hukukçu Yekta Güngör Özden’in yaptığı “Edebiyat Kavşağı ve Özgür’e Mektuplar” adlı kitapta Gülvahaboğlu’nun makale, deneme, eleştiri ve konuşmalarından kesitler yer alıyor.

Dört bölümden oluşan kitabın 1. Bölümünde makale, deneme ve eleştiriler, 2. Bölümünde konuşmalar, 3. Bölümünde 2016 yılında kaybettiği oğlu Özgür’e ait mektuplar ve son bölümünde ise resimlerle tarihin iz düşümü yer almaktadır.

2013 yılında verdiği röportajında Gülvahaboğlu, “Ortaokul yıllarımdan bu yana tek idolüm Mustafa Kemal oldu. Ben onu hayatını ve eserlerini inceleyerek büyüdüm. O günlerde aldığım keyif ile yazmaya başladım ve bir daha da bırakamadım. Mustafa Kemalle birlikte Namık Kemal, Tevfik Fikret, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet adını sayamadığım birçok yazar da bana ışık tuttu. Yazmak benim için sabır isteyen en istikrarlı iştir. Kararlı olunmalı ve asla yılmamalı yazmaya başladın mı asla duramazsın, zaten başarıda sabırda gizli değil mi? İnanıyorum ki çok atak ve bilen bir nesil geliyor. Ben yaşamım boyunca hiçbir zaman Atatürk çizgisi dışına çıkmadım. Daima yurdumun ve dünyanın sorunlarına Atatürk ideolojisi penceresinden baktım” demişti.

Çıkarttığı kitabında da iş ve sözü anlatan Gülvahaboğlu, “Cümleler Doğrudur Sen Doğru isen Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri isen” diyor.

Comments

comments

Bu haber 6124 kez okundu.
Genel - 00:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.