“Okullar Arası Kağıt Toplama” Yarışması

Kırşehir Belediyesi, öğrenciler arasında çevre ve ambalaj atıklarını toplama bilinci oluşturulması amacıyla “Okullar Arası Kağıt Toplama” Yarışması düzenledi. Belediyeden yapılan açıklamada, Temizlik İşleri Müdürlüğünce geri dönüşümü özendirme ve çevre bilinci kazandırılması amacıyla düzenlenen yarışmada, en çok atık kağıt toplayan okulların bisiklet ile ödüllendireceği belirtildi. Açıklamada, okulların, topladıkları atık kağıtları 14-18 Ocak 2019 ve 10-14 Haziran 2019 tarihlerinde […]
Genel - 23 Kasım 2018 10:54 A A

Kırşehir Belediyesi, öğrenciler arasında çevre ve ambalaj atıklarını toplama bilinci oluşturulması amacıyla “Okullar Arası Kağıt Toplama” Yarışması düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Temizlik İşleri Müdürlüğünce geri dönüşümü özendirme ve çevre bilinci kazandırılması amacıyla düzenlenen yarışmada, en çok atık kağıt toplayan okulların bisiklet ile ödüllendireceği belirtildi.

Açıklamada, okulların, topladıkları atık kağıtları 14-18 Ocak 2019 ve 10-14 Haziran 2019 tarihlerinde teslim edeceği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, dereceye giren okullarda en çok kağıt toplayan birinci okula 3, ikinciye 2, üçüncüye bir bisiklet verileceğini aktardı.

KIRŞEHİR BELEDİYESİ OKULLAR ARASI ATIK KÂĞIT YARIŞMA BİLGİLERİ

  • Yarışma iki dönem halinde olmak üzere iki kere düzenlenecektir. İlk ödüller ilk dönem sonu olan 14-18 Ocak 2019; ikinci ödüller ise 10-14 Haziran tarihleri arasında Belediyemiz tarafından Okul Müdürüne teslim edilecektir.
  • Okullar topladıkları atık kâğıtları okullarında kendi ayırdıkları bölümde depolayacaktır.
  • Okullar topladıkları atık kağıtları 14-18 Ocak ilk dönem ve 10-14 Haziran 2019 tarihlerinde Belediyemiz personellerine tek seferde teslim edeceklerdir.
  • Yarışmaya atık kağıt, gazete, dergi, mecmua, mukavva kutu gibi ambalaj atıkları dahil edilecektir. MEB tarafından ücretsiz verilen kitaplar kabul edilmeyecektir.
  • Okullardan teslim alınan atık kâğıtlar öğrenci sayısına oranlanıp dereceye giren okullar belirlenecektir.
  • Dereceye giren okullar da;

En çok atık kağıt toplayan 1. Okula      3 Adet Bisiklet

En çok atık kağıt toplayan 2. Okula      2 Adet Bisiklet

En çok atık kağıt toplayan 3. Okula       1 Adet Bisiklet ödülleri verilecektir.

  • Derecelendirme Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bildirilen öğrenci sayısına göre yapılacaktır. ( kg/öğrenci sayısı)
  • Okullarda atık kağıt yarışması ile ilgili bilgilendirme Müdürlüğümüz personellerinden Esengül Türkeş ve Caner Kökan tarafından yapılma başlanmıştır. Geri Dönüşüm personelleri de atık kağıt kutusu bırakılan okullara bilgilendirme yapmaktadır.

Comments

comments

Bu haber 8425 kez okundu.
Genel - 10:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.