ÖLÜMSÜZ KOMEDİ KIRŞEHİR’DE OYNANDI

Kırşehir kültür hayatın da harika bir gece daha yaşandı. Dokuz kişilik mini bir ekiple Kırşehir Kültür Müdürlüğü Tiyatro salonunu tıka basa doldurup iki seansta Kırşehir halkını soluksuz sahneye bağlayan DERİN SAHNE tiyatro ekibi izleyenlerin beğenisini kazandı. Kırşehir Eğitim-İş Sendikası’nın organize ettiği, Derin Sahne tiyatro ekibi oyuncuları tarafından sahnelenen, başrolde Cüneyt Gürbüzün oynadığı oyunun yazarı Tayfun […]
Genel - 23 Mart 2018 21:47 A A

Kırşehir kültür hayatın da harika bir gece daha yaşandı.

Dokuz kişilik mini bir ekiple Kırşehir Kültür Müdürlüğü Tiyatro salonunu tıka basa doldurup iki seansta Kırşehir halkını soluksuz sahneye bağlayan DERİN SAHNE tiyatro ekibi izleyenlerin beğenisini kazandı.

Kırşehir Eğitim-İş Sendikası’nın organize ettiği, Derin Sahne tiyatro ekibi oyuncuları tarafından sahnelenen, başrolde Cüneyt Gürbüzün oynadığı oyunun yazarı Tayfun Türkili.

300 kez sahnelen ÖLÜMSÜZ KOMEDİ oyunu Evlilik Kurumu üzerine yazılmış ve oynanmış bir komedi; evli fakat sevgilisi olan, kaçamak aşk yaşayan Faruk’un, sevgilisiyle birlikte olabilmek için karısını öldürme planları yapması, fakat her defasında ya işi eline gözüne bulaştırması ya da bir şans faktörüyle karısının ölümden kurtulması anlatıldı.
Sürpriz sonu, interaktif ilerleyişi ile izleyenleri şaşırtan, oyuncu performansı ile izleyenlerden tam not alan oyunun Başrol oyuncusu Cüneyt Gürbüz oyun sonunda yaptığı açıklamada “1996 yılından bu yana Kırşehir’e gelmekteyiz, son 5 yıldır senede 2 defa geliyoruz ve Türkiye turnesi yapan diğer meslektaşlarıma sesleniyorum, Kırşehir’de keyif alan müthiş bir seyirci kitlesi var. Kitle örgütlerinin ön ayak olduğu sürece Edirne’den Şırnak’a kadar gitmeye çalışıyoruz, Kırşehir’in potansiyelinden çok memnunuz” dedi.

Eğitim iş sendika başkanı Levent Akça yaptığı açıklama da “Her sene en az iki defa Kırşehir halkına kültürel etkinlik sağlamak adına Tiyatro oyunu getirmeye gayret ediyoruz. Kültürel faaliyetlere önem veriyoruz ve özellikle üniversite gençliğinden harika geri dönüş alıyoruz, bizi yalnız bırakmayan eğitim camiasından arkadaşlara ve üniversite gençliğine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitim iş sendika başkanı Levent Akça’nın Ölümsüz komedi oyunu öncesinde izleyiciler ile tek tek ilgilenmesi ve çıkışta geri dönüşleri toplaması dikkatlerden kaçmazken bir diğer ilgili de Çiçeği burnunda İl Kültür ve Turizm müdürü Mehmet Özdemir’di, Özdemir’in geç saatler de iş yerinden ayrıldığı gözlenirken oyunun oynandığı salonda gözlem yaptığı Oyunun organizatörleri ile yakından ilgilendiği gözlendi.

Comments

comments

Bu haber 9770 kez okundu.
Genel - 21:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.