Önce TÜRKÇE Öğrendiler Sonra ‘KORKMA’ Dediler

Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezinde Üniversite öncesi dil eğitimi alan yabancı öğrenciler şiir şölenine okuduğu İstiklal Marşıyla damgasını vurdu. Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezinde Üniversite öncesi dil eğitimi maksadıyla ders gören dünyanın farklı bölgelerinden öğrenciler Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneğinin düzenlemiş olduğu şiir gecesine katılım sağladılar. Şiir programının sonunda izleyenlere bir sürprizleri vardı. […]
Genel - 17 Kasım 2019 14:45 A A

Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezinde Üniversite öncesi dil eğitimi alan yabancı öğrenciler şiir şölenine okuduğu İstiklal Marşıyla damgasını vurdu.

Ahi Evran Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezinde Üniversite öncesi dil eğitimi maksadıyla ders gören dünyanın farklı bölgelerinden öğrenciler Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneğinin düzenlemiş olduğu şiir gecesine katılım sağladılar. Şiir programının sonunda izleyenlere bir sürprizleri vardı. Kazakistan, Türkmenistan, Afganistan, İran ve Iraklı öğrenciler İstiklal Marşını gür bir sesle okudular. Heyecanlanan bazı öğrencilerin imdadına seyircinin moral alkışı yetişti.

Yaklaşık yüz öğrenci ile programa katılan Türkçe Öğretim Merkezi öğrencileri programın sonunda Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioglu ile hatıra fotoğrafı çekindiler. TÖMER’de Öğretim Görevlileri Muhammed Mazhar Şahin, Kübra Merve Taş ve Ali Kıribiş “Dilimizi, kültürümüzü, değerlerimizi bu gönül dostlarımıza aksettirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle merkezimizde eğitim gören farklı milletlerden yaklaşık iki yüz öğrencimiz ile bir kültür aktarımını da gerçekleştiriyoruz. Her geçen gün sayımız artmakta. Kırşehir’in dünyaya açılan kapı olması için bu öğrencilerimize en güzel eğitimi verme gayreti içerisindeyiz. Bu süreci başlatan ve gelişmesindeki her aşamasına katkı sağlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya, Üniversite yönetimimize, TÖMER Müdürümüz Doç. Dr. Remzi Can’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

TÖMER’de yaklaşık iki yüz öğrenci bulunmakta ve seviyelerine uygun sınıflarda eğitim alıyorlar. Bu merkezin gün geçtikçe öğrenci sayısı artıyor. Kültürel faaliyetlerin çok yoğun olduğu TÖMER, şehrimizin, kültürümüzün, dilimizin dünyaya açılan kapısı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Comments

comments

Bu haber 7519 kez okundu.
Genel - 14:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.