ORGAN NAKLİ HAFTASI ŞEHİT HAYRETTİN YILMAZ’IN EVİNDEN BAŞLADI

Şehit Ailemiz Ziyaret Edilerek Teşekkür Belgesi Takdim Edildi İlimiz nüfusuna kayıtlı Bursa FSM Emniyet Müdürlüğünde görev yapan ve görev esnasında geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu şehit olan Hayrettin Yılmaz’ın kederli ailesine ziyarette bulunuldu.   Ziyarette organlarını bağışlayarak birçok organ bekleyen hastaya umut oldukları için Şehit Polis Hayrettin Yılmaz’ın ailesine Teşekkür Belgesi takdim edildi. 3-9 Kasım […]
Genel - 3 Kasım 2018 21:20 A A

Şehit Ailemiz Ziyaret Edilerek Teşekkür Belgesi Takdim Edildi

İlimiz nüfusuna kayıtlı Bursa FSM Emniyet Müdürlüğünde görev yapan ve görev esnasında geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu şehit olan Hayrettin Yılmaz’ın kederli ailesine ziyarette bulunuldu.

 

Ziyarette organlarını bağışlayarak birçok organ bekleyen hastaya umut oldukları için Şehit Polis Hayrettin Yılmaz’ın ailesine Teşekkür Belgesi takdim edildi.

3-9 Kasım Organ Bağışı haftası münasebetiyle şehidimizin ve yakınlarının bu davranışının birçok kişiye örnek olması için bir kampanya başlatılarak tüm halkımızı bilinçlendirmek ve Organ Bağışını yaygınlaştırmak için Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Organ Bağışı konusunda gerekli çalışmalar yapılacağı bildirildi.

Ziyaret; Boztepe Kaymakamı Sayın Nurullah Cemil Erciyas, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Ramazan Baykara, İl Sağlık Müdürü Suat Türkyılmaz, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Cuma Köysüren, Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Birim sorumlusu Yunus Erdoğdu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Bakanlığımız Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce şehit ailemize gönderilen hediye çekini Boztepe Kaymakamı Sayın Nurullah Cemil Erciyas şehidimizin babası Tuncer Yılmaz Bey’e takdim etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürümüz Ramazan Baykara Şehidimizin babasına Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un selamlarını ileterek “ Devletin ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade eden Baykara, şehitlerin aile ve yakınlarının devlete ve millete emanet olduğunu söyledi.

Şehitliğin en kutsal mertebe olduğunu bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını söyleyen Baykara; Bizler ne yapsak vatan uğruna, bayrak uğruna evlatlarını şehit veren ailelerin acısını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ile vücudundan bir uzvunu vatan uğruna kaybetmiş gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkânları kendilerinin hizmetindedir.” diyerek ASP adına bir plaket takdim etti.

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Türkoğlu; Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Cuma Köysüren ile birlikte organ bağışında bulunarak birçok organ bekleyen hastaya umut oldukları için Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın adına Sağlık İl Müdürü Suat Türkoğlu teşekkür belgesini takdim etti.
3-9 Kasım Organ Bağışı haftası münasebetiyle şehidimizin ve yakınlarının bu davranışının birçok kişiye örnek olması için bir kampanya başlatılarak tüm halkımızı bilinçlendirmek ve Organ Bağışını yaygınlaştırmak için Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde etkinlikler düzenlenecektir” dedi.

03-09 KASIM ORGAN BAĞIŞI HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI

 

Kırşehir Sağlık Müdürlüğü “Organ Bağışı Haftası” dolayısıyla tören düzenledi.

Sağlık İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda yapılan açılış töreninde konuşan İl Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Serdar Duru, Türkiye’de organ yetmezliğine bağlı olarak, organ nakli bekleyen hasta sayısının her geçen gün arttığını belirtti.

Organ bağışı ile bir başka insanın hayata tutunabileceğini ifade eden Duru, “Organ bağışı ve organ nakli sayılarının arttırılması yönünde olumlu sonuçlar alabilmek için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Programda, Dr. Muhlise Demirbaş da organ bağışı konusunda istatistiksel verileri paylaştı.

AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi eğitim salonunda gerçekleşen açılış toplantısına İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Avcu, Sağlık Hizm. Başkanı Serdar Duru, Başkan Yrd. Cuma Köysüren, yöneticiler ve çok sayıda personel katıldı.

Comments

comments

Bu haber 12559 kez okundu.
Genel - 21:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.