“Özbağ Turşusu” Hayırlı Olsun

Sebze ve meyveleriyle ünlü Özbağ adı, gazozdan sonra da turşuyla da adını duyuracak.
Manşet Haberleri - 24 Ekim 2019 10:52 A A

Sebze ve meyveleriyle ünlü Özbağ adı, gazozdan sonra da turşuyla da adını duyuracak.

Kırşehir’in en önemli sebze ve meyve üretim noktalarından birisi olan Özbağ Beldesi Ankara-Kayseri Karayolu üzerinde bulunmasının avantajını kullanmak üzere harekete geçti.Daha önce Özbağ gazozu markasıyla adını duyuran belde bu kez de ”Özbağ Turşusu” markasıyla adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

”YILDA 20 MİLYON İNSANIN GEÇTİĞİ BELDEYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

”Özbağ Turşusunu” sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Belediye Başkanı Rasim Arazay , ”Özbağ Belediyemizin bünyesinde kurulacak olan yöresel ürün markalarından ilki olan “Özbağ Turşusu” Özbağımıza hayırlı olsun. Kurulacak tesiste Özbağ’da yetiştirilecek sebze ve meyveler Özbağ’lıların marifetli ellerinde turşu olarak üretilecektir. Kalkınma projelerimiz tamamlandığında Yılda yaklaşık 20 milyon insanın geçtiği beldemiz yol üstü cazibe merkezlerinden birisi haline gelecek ve beldemiz kalkınacak.” açıklamasında bulundu.

LOGO İÇİN OYLAMA

Özbağ Turşusunun logosu için Belediye Başkanı Rasim Arazay sosyal medya hesabı üzerinden oylama yaptı.Vatandaşlardan gelen istek üzerine 2 logo üzerinde karar kılan Belediye Başkanı Arazay, “Belediyemiz bünyesinde kurulacak olan yeni markamız “Özbağ Turşusu” için ambalaj denemelerine başladık. Tesisimiz faaliyete geçtiğinde ekonomi ve istihdam konusunda Özbağımıza önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

Comments

comments

Bu haber 6641 kez okundu.
Manşet Haberleri - 10:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.