Özel Öğrenciye “Özel Karne”

– Kırşehir’de, doğum sırasında beynine oksijen gitmemesi nedeniyle bedensel ve hafif zihinsel engelli dünyaya gelen, dilindeki felç nedeniyle konuşma güçlüğü çeken 9 yaşındaki Osman Derinyol’a karnesini Kırşehir Valisi İbrahim Akın takdim etti
Genel - 18 Ocak 2019 17:03 A A

Kırşehir’de, doğum sırasında beynine oksijen gitmemesi nedeniyle bedensel ve hafif zihinsel engelli dünyaya gelen, dilindeki felç nedeniyle konuşma güçlüğü çeken 9 yaşındaki Osman Derinyol’a karnesini Kırşehir Valisi İbrahim Akın verdi.

Yenice Mahallesi’ndeki evlerini ziyarete gelen Vali Akın’ı daire kapısı girişinde küçük Osman ve ailesi karşıladı. Vali Akın, annesi Seval Derinyol ile Osman’ın kollarından tutarak sınıf haline getirilen ve üzerine “3-A” sınıfı yazılan odasına götürdü.

Burada küçük Osman ile sohbet ederek bazı yazıları okutan Vali Akın, evde eğitim hizmeti ile ilgili gönüllü öğretmen Senem Ercan ve sağlık durumuyla ilgili annesi Seval Demiryol’dan bilgi aldı. Evde eğitimle konuşmaya başlayan Osman’daki gelişimin çok önemli olduğunu ifade eden Akın, gönüllü öğretmen Ercan’ı da sabrı, gayreti ve çalışmalarından dolayı tebrik etti..

Öğretmen Senem Ercan, evde eğitimin yanı sıra Osman’ın sağlık sorunlarını da göz önünde bulundurarak özel eğitim hizmeti de vermeye gayret ettiklerini söyledi.

Vali Akın’ın ziyaretinden dolayı heyecanlanan Osman Demiryol’un mutluluğu yüzüne yansıdı.

Karnesini Osman Derinyol’a veren Vali Akın, derslerinin de çok iyi olmasından dolayı ayrıca mutlu olduğunu dile getirdi.

Küçük Osman’ın babası Ahmet Derinyol da, karnesini vermek için evlerine kadar gelen Vali Akın’a teşekkür etti.

Kırşehir’de, doğum sırasında beynine oksijen gitmemesi nedeniyle bedensel ve hafif zihinsel engelli dünyaya gelen, dilindeki  felç nedeniyle konuşma güçlüğü çeken 9 yaşındaki Osman Derinyol, evde eğitim sayesinde beklenenin üstünde gelişim sağlayarak cümle kurmaya başlamıştı.

Ailesinin başvurusuyla evde eğitim hizmeti alan, fizik tedavinin yanı sıra evde eğitimin verdiği moral, motivasyon ve öğretmeninin gayretleriyle iyi bir gelişme sağlayan Osman’ın bu başarısı dikkati çekmişti.

Comments

comments

Bu haber 7904 kez okundu.
Genel - 17:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.