ÖZRÜ KABAHATİNDEN BETER !

Çemaş da yemekler çalışanları tatmin etmeyince haklarını aramak için yürüyüş yaptılar, haklarını cesurca aradılar, petlas da yemek kötü çıkınca işçiler demir tabldotları kaldırıp yere vurdular, geceli gündüzlü vardiyalarla çalışan bu insanlar en ağır şartlar da işini kaybetme pahasına haklarını aradılar. Ya üniversite de nasıl oluyor bu işler; Üniversite çalışanları yemeklerin çok kötü olduğunu, günde bir […]
Genel - 2 Ekim 2017 13:46 A A

Çemaş da yemekler çalışanları tatmin etmeyince haklarını aramak için yürüyüş yaptılar, haklarını cesurca aradılar, petlas da yemek kötü çıkınca işçiler demir tabldotları kaldırıp yere vurdular, geceli gündüzlü vardiyalarla çalışan bu insanlar en ağır şartlar da işini kaybetme pahasına haklarını aradılar.

Ya üniversite de nasıl oluyor bu işler; Üniversite çalışanları yemeklerin çok kötü olduğunu, günde bir defa çıkan yemeğin bile hakkıyla çıkmadığını, diğer üniversitelerle kıyas bile edilemeyecek kadar kalitesiz yemek çıkartmalarını, bazen yemek yetmediğinde bile eleştiri hakkını kullanamadığını açıklamak için yönetimin eleştiriye açıklığını kontrol etmek gerekiyor.

Devlet eliyle poğaça satımı işine ağırlık veren SKS daire başkanlığı, her gün gelişen ürün portföyüne kattığı ürünlerle, üniversitenin içine yüksek ücretlerle kiraya verilen kantinlerin batmasına, kapanmasına sebebiyet verdiğinin farkındamıdır? Poğaça satışına harcadığınız enerjiyi yemekhanede çıkan yemek kalitelerine önem verilmeyerek yaş pasta kuru pasta ticareti yapmak hangi hizmet anlayışıyla izah edilebilir.

Yemekhanedeki tehlikeye dikkat çektiğimiz haberin ardından SKS daire başkanlığı konunun ciddiyetinden uzak, panik haliyle hazırlanmış, ne kadar amatörce hizmet ettiklerini ikrar eder derecesinde bir bülten yayınlayarak olayı ört bas etmeye çalışmıştır.

Ahi Evran Üniversitesi personeli artık yeni kıyafetleri ile hizmet verecek. Yeni

kıyafetler, kalite standartları gereği personelin çalışma alanına göre renklendirildi.

Açıklaması yemek kalitesi bekleyen tüketici muhataplarını ne kadar ilgilendirir,

bu yazılı açıklamayı gelişme olarak kullanacak basın yayın organı var mıdır?, bir iş yerinde yeni kıyafet nasıl büyük gelişme olarak adlandırılabilir.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde açılan Bab-ı Ahi Pastanesinde ise artık yaş pasta, kuru pasta, tatlı gibi pastane ürünleri satışa sunulmaya başlandı. Açıklaması ;

yüksek fiyatlara kiraya verdiğiniz kantinlerin yanı başına yemekhane kantin açarak, ürün yelpazenizi genişleterek devlet eliyle poğaça satışı yaparak kalite verimi sağlayamazsınız.

Yönetimin derhal yemek kalitesine eğilmesi ve kalıcı çözüm üretmesi gerekiyor.

 

Comments

comments

Bu haber 8971 kez okundu.
Genel - 13:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.