Partisinin İsmi Belli Oldu

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Ahmet Davutoğlu’nun bugün İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verilerek kurulması beklenen partisinin adının Gelecek Partisi olduğunu duyurdu. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yarın İçişleri Bakanlığı’na sunarak yeni partisini açıklaması beklenirken parti ismi ve amblemi günlerdir tartışılıyor. Davutoğlu’nun partisinin ismi ile ilgili ilk olarak “Bizim Parti” ismi kulislere düştü, son olarak da “Yaşam ve Adalet Partisi” […]
Manşet Haberleri - 12 Aralık 2019 12:29 A A

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Ahmet Davutoğlu’nun bugün İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verilerek kurulması beklenen partisinin adının Gelecek Partisi olduğunu duyurdu.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yarın İçişleri Bakanlığı’na sunarak yeni partisini açıklaması beklenirken parti ismi ve amblemi günlerdir tartışılıyor. Davutoğlu’nun partisinin ismi ile ilgili ilk olarak “Bizim Parti” ismi kulislere düştü, son olarak da “Yaşam ve Adalet Partisi” ile “Huzur Partisi” adı öne çıktı.

Davutoğlu’nun partisinin ismini Habertürk yazarı Fatih Altaylı, ‘hayırlı olsun’ deyip köşesinden duyurdu. Altaylı, Ahmet Davutoğlu’nun partisinin isminin ‘Gelecek Partisi’ olarak kesinleştiğini yazdı.

Öte yandan Altaylı, partinin ismini ve vitrindeki bazı isimleri de paylaşarak şunları kaydetti:

“DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİNİN ADI GELECEK PARTİSİ”

“Ve şimdi sıra geldi partinin “gerçek” ismini açıklamaya. Uzun tartışmalardan sonra Davutoğlu’nun partisinin adı “Gelecek Partisi” olarak kesinleşti. Birkaç gün içinde eski AK Parti Genel Başkanı yeni “Gelecek Partisi Genel Başkanı” olacak.

Partinin kurucular kurulunda Davutoğlu’nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan gibi, gazeteci Hakan Albayrak gibi “bildik” ve “beklenen” isimlerin yanı sıra epey de yeni bilinen veya duyulmamış isimler de yer alıyor. Gelecek Partisi’nin Türk siyasetine hayırlı olmasını diliyorum.”

Parti Logosu Çınar Yaprağı

Partinin Kurucular Kurulu’nda yer alan üst düzey bir yetkiliye göre, parti logosunun anlamı, partinin ulaşmayı hedeflediği kitleye verilen bir mesaj.

“Çınar yaprağı, kadimliği, kadim kültüre ve köklere bağlılığı, ilkelerinde sağlam durmayı, geleneği tasvir ediyor” diyor isminin verilmesini istemeyen yetkili.

Partinin tanıtım toplantısı ise Cuma günü (13 Aralık) Ankara’da bir otelde gerçekleşecek.

130’a yakın kişinin yer alacağı Kurucular Kurulu’nda Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan’dan, eski AK Parti milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ’ya, Karar Gazetesi eski yazarı ve Mavi Marmara yolcularından Hakan Albayrak’tan Nihal Olçok’a, deneyimli gazeteci Bayram Zilan’a, bir dönem Başbakanlık başdanışmanlığı da yapmış olan Etyen Mahçupyan’a kadar geniş bir siyasi eğilime sahip yelpazede yer alan tanınmış isimler olacak.

Comments

comments

Bu haber 4763 kez okundu.
Manşet Haberleri - 12:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.