PETLAS İŞÇİLERİNE ÖZEL KAPALI DURAKLAR HİZMETE GİRECEK

Ekicioğlu; EMEĞİNE ESİRGEMEDEN ÇALIŞAN İŞÇİLERİMİZ İÇİN ÖZEL DURAKLAR YAPACAĞIZ Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, PETLAS fabrikasında çalışan işçilerin ve o bölgede yaşayan vatandaşların sıcak ve soğuktan korunmaları amacıyla modern, kapalı duraklar hazırlayacaklarını söyledi. Yerel Seçimlerin ardından Kırşehir’de belirli kesimlere değil, herkese ulaşacaklarını ve sorunlarını çözeceklerini ifade eden Ekicioğlu, şehrin bazı bölgelerinde yaşayan ve çalışan […]
Manşet Haberleri - 1 Mart 2019 17:42 A A

Ekicioğlu;

EMEĞİNE ESİRGEMEDEN ÇALIŞAN İŞÇİLERİMİZ İÇİN ÖZEL DURAKLAR YAPACAĞIZ

Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, PETLAS fabrikasında çalışan işçilerin ve o bölgede yaşayan vatandaşların sıcak ve soğuktan korunmaları amacıyla modern, kapalı duraklar hazırlayacaklarını söyledi.

Yerel Seçimlerin ardından Kırşehir’de belirli kesimlere değil, herkese ulaşacaklarını ve sorunlarını çözeceklerini ifade eden Ekicioğlu, şehrin bazı bölgelerinde yaşayan ve çalışan vatandaşlara hizmet gitmediğini, bu bölgelere özel bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Ankara Kayseri karayolu kenarında yaşayan ve bu yolu ağırlıkla kullanan vatandaşlar ile Kırşehir’in en büyük fabrikası olan, 2.000’den fazla kişiyi bünyesinde barındıran PETLAS işçilerine özel, güzergahtaki bekleme alanlarına kapalı, modern ve klimalı kapalı duraklar yapacaklarını anlatan Ekicioğlu, şunları söyledi:

KIRŞEHİR’İN HİÇ BİR BÖLGESİ ÖKSÜZ DEĞİL

“Modern klimalı durak uygulamasıyla vatandaşımızın önemli bir ihtiyacını karşılamış olacağız. Biz gerek yaz aylarında sıcaktan, rutubetten, nemli havadan rahatsız olan, gerekse kış aylarında soğuk, kar ve yağmurlu havalardan zorluk çeken vatandaşlarımız otobüs beklerken hava koşullarından etkilenmemesi için önemli bir adım atıyoruz. Modern, kapalı klimalı duraklar hayata geçirerek, vatandaşımız emeğini esirgemeden çalışan işçimizin perişan olmasının önüne geçeceğiz.

Bölgedeki vatandaşımız ve işçilerimiz ile konuştuğumuz da, yağmur, kar ve soğuklardan, yaz aylarında ise bunaltıcı sıcaklardan rahatsız olduklarını, bu konu da ise hiç bir yetkilinin bir şey yapmadığını bize anlattılar. Bizde belediye seçimlerinin ardından kazanmamız ile birlikte en kısa sürede bu bölgenin sorununu çözmek istiyoruz. PETLAS işçilerimizle yaptığımız görüşmelerde ise işten çıktıktan sonra yorgun bir haldeyken, bazen sıcakta bazende soğukta herhangi bir durak olmadan beklemek zorunda kaldıklarını anlattılar. İşinden evine giderken servis bekleyen, arkadaşını bekleyen işçi kardeşlerimiz, PETLAS’ın giriş kapısına yakın bir alana koyacağımız kapalı durağımız ile memnun kalacaklar ve sorunu kesinlikle çözmüş olacağız. İşçilerimizin yoğun olarak kullandığı, bazende yoldan geçen sürücülerin beklemek zorunda kaldıkları bu alan artık daha sağlıklı ve elverişli olarak kullanılacaktır.

Kapalı durakların etrafı tamamen camdan oluşurken, içerisinde oturma alanı, klimalar, ayakta bekleme ve engelli durabilme alanları, bilgilendirme panosu bulunacak. Klimalı olmasını planladığımız duraklar, engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabilmelerine göre tasarlanacak. Yeni duraklarımız şimdiden Kırşehir’e ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.”

Comments

comments

Bu haber 7392 kez okundu.
Manşet Haberleri - 17:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.