PİS KOKUDA PAZARLIK USULÜ

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlük Binası Makam Bloğu iç mimarı projeleri ve ihale dokümanlarının hazırlanması Hizmet Alım işi AÇIK İHALEYE çıkarılmayarak Acil ve Kritik durumlarda çıkılması gereken pazarlık usulü ile (MD.21)’le çıkarılarak Kamu zararına sebebiyet verilmiştir. Açık ihaleye çıkıldığı zaman yüzlerce Firmanın katılım sağlanabileceği KIRŞEHİR’den de katılımın olabileceği ihaleye şu anda telefonlarına dahi ulaşılamayan ANKARA merkezli […]
Genel - 15 Temmuz 2017 17:49 A A

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlük Binası Makam Bloğu iç mimarı projeleri ve ihale dokümanlarının hazırlanması Hizmet Alım işi AÇIK İHALEYE çıkarılmayarak Acil ve Kritik durumlarda çıkılması gereken pazarlık usulü ile (MD.21)’le çıkarılarak Kamu zararına sebebiyet verilmiştir.

Açık ihaleye çıkıldığı zaman yüzlerce Firmanın katılım sağlanabileceği KIRŞEHİR’den de katılımın olabileceği ihaleye şu anda telefonlarına dahi ulaşılamayan ANKARA merkezli bir firmaya apar topar neden verilmiştir?

Bu proje için 137 Bin Liralık bedel ile bir firma çağırılarak yaptırılıp hangi çıkarlara hizmet edilmektedir?

Bu firma ile başka iş yapılıp yapılmadığı merak konusu olurken, firma tercihlerini hangi kriterlere göre belirledikleri akıbetini korumaktadır.

Kırşehir esnafı tarafından KIRŞEHİR’li olmanın Ahi Evran Üniversitesinden iş alamamak için en büyük kriter olduğu biliniyor.

Bir daire fiyatına bir odanın projesini çizdirmek ağır bir kamu zararı olması beraberinde, hizmet alımları kriterlerinde ki anlamsız gidişte büyük yol kaydetmiştir.

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ yönetimine defalarca sorduk, soruyoruz, sormaya devam edeceğiz.

Kamu vicdanını sızlatan harcamalardan vazgeçilmedikçe, devlet zarara uğratıldıkça, her alanda adamcılık, iş bitiricilik devam ettikçe, belgeleriyle sormaya devam edeceğiz.

Özetle bu ihalenin sorularını kamuoyu olarak tekrarlıyoruz.

– Bir odanın iç mimari projesinin gerçek değeri 137 BİN + KDV midir?

– Bu projeyi neden açık ihale olarak değil pazarlık usulü ile yaptınız?

– Bu firmayı kim buldu?

– Başka hangi firmalar katıldı?

– Bu ihaleye giren firmalar ile yönetiminizdeki kişiler arasında organik bağ var mıdır?

– Bu firma ile başka işler yaptınız mı?

– Acil durumlarda yapılan bir ihale şeklini kullanırken neden yanı başınızdaki KIRŞEHİRLİ mimarlık firmalarını çağırmadınız.

Sorularımızın cevabını bu sefer kamuoyu ile paylaşırsınız umudu ile…

 

Comments

comments

Bu haber 11298 kez okundu.
Genel - 17:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.