Plastik Poşetler 25 Kuruştan Satılmaya Başlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle tüm Türkiye’de bugünden itibaren plastik alışveriş poşetleri 25 kuruştan satılmaya başlandı
Genel - 1 Ocak 2019 19:57 A A

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle hayata geçirilen ücretli plastik poşet uygulaması, bugün itibarıyla tüm Türkiye’de uygulanmaya başlandı.

Ücretli plastik poşet uygulamasının ilk gününde vatandaşlar, satış noktalarından kullanmak istedikleri plastik poşet için 25 kuruş ödedi.

Kasiyerler, hayata geçirilen yeni düzenlemeyle ilgili vatandaşları bilgilendirdi, alışveriş yapan kişilere poşetlerin ücretli olduğunu hatırlattı.

Kırşehir’de bir markette kasiyer olarak çalışanlar, müşterilerin farklı tepkiler verdiğini belirterek,

Bazı müşterilerimiz bu uygulamanın çevre kirliliğinin önüne geçilmesi açısından oldukça faydalı bir uygulama olduğunu söylüyor. Bazıları da daha yanında çanta getirmeye başladı bile” ifadelerini kullanırken

Bazı müşteriler bu uygulamayı desteklemediğini belirterek. “Özellikle poşet israfının önüne geçilmesi için bir uygulamaysa depozitolu yapsın, poşeti getirene 25 kuruş versin bak bakalım nasıl engelleniyor. Keseler, fileler taşıyacağız, artık ” diye konuştu.

Comments

comments

Bu haber 7852 kez okundu.
Genel - 19:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.