PROJELERİMİZ İÇİN ÇALIŞTAY YAPIP TÜM PAYDAŞLARI DİNLEYECEĞİZ

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, İyi Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Hakan Ünser ve Asaf Kayaoğlu basın mensuplarına düzenlediği kahvaltıda buluştu. “Güçlü ve kazanan bir Kırşehir için İyi Parti diyorum” diyen İYİ Parti kurucusu ve milletvekili adayı Mustafa Hakan Ünser, açıklamalarında şunları kaydetti; “Yaklaşık bir ay önce baskın seçim çalışmalarımıza başladık. O zaman da […]
Genel - 21 Haziran 2018 18:16 A A

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, İyi Parti Kırşehir Milletvekili Adayları Hakan Ünser ve Asaf Kayaoğlu basın mensuplarına düzenlediği kahvaltıda buluştu.

“Güçlü ve kazanan bir Kırşehir için İyi Parti diyorum” diyen İYİ Parti kurucusu ve milletvekili adayı Mustafa Hakan Ünser, açıklamalarında şunları kaydetti; “Yaklaşık bir ay önce baskın seçim çalışmalarımıza başladık. O zaman da biliyorduk, şimdi de şahit olduk. Kamu imkânları ne kadar acımasız ve vicdansızca kullanılıyor. Gördük, yaşadık, beklediğimiz bir durumla karşı karşıya kaldık. Biz kampanyamızda sürekli, ilk günden itibaren şunu söyledik: Komşuluk hukuku, arkadaşlık hukuku her şeyin üstünde gelir. Seçimler gelip geçer. Komşuluklar kalır, arkadaşlıklar kalır. Lütfen bunu göz ardı etmeyin. Biz bunu gözeterek siyaset yapacağız dedik ve bu sözümüzü de tuttuk.

Kırşehir’de bir Siyasi Çete var

Kırşehir’de bir çeteleşme oluşturmuşlar. Bu çeteyi siyasi kadro gibi sunuyorlar. Halbuki dünyanın başka bir medeni ülkesinde böyle bir yapılanma savcıların ilgi alanına girer. Siyasetin ilgi alanına girmez. Mikail Arslan’ın çabalarını da engelleyen bu çetedir.

Mahallelerde dağıttığımız tanıtım broşürlerimiz AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı tarafından toplatılıyor. Biz dağıtıyoruz onlar toplatıyor. Broşürden neden korkuyorsun kardeşim. Sen iktidarsın 16 yıldır. Sen yaptığını anlat ben de alkışlayayım. Karşına çıkmayayım. Adayıma diyeyim ki arkadaşlar bunlar şu hizmetleri yaptı, çekilin. Geçen gün ilçemizin birinde çok güzel bir şey söylendi. Söylenen söz şu “Eskiden işe girmek için bir yakınımızdan torpil arıyorduk, şimdi mevsimlik işte çalışmak için torpil arıyoruz.” Ülkenin geldiği durum bu. Seçim vaadi bulamadıkları için insanları korkuyla sindirip bir yere varmaya çalışıyorlar.

ASTIĞIMIZ TÜRK BAYRAKLARI VE İYİ PARTİ FLAMAMIZ YAKILDI

Önce söylemeliyim ki CHP Kadın Kolları temsilcilerine yapılan fiziksel saldırı ve engellenmeye çalışılması çok çirkin bir olay. Bizim Partili ekip arkadaşlarımızın Kaman’a Türk Bayrağı ile birlikte astıkları  İYİ Parti flamalarımız yakıldı. Faili yakalandı ama serbest bırakıldı. Mahkeme süreci devam ediyor ama çok da umutlu değiliz. En azından Pazar günü hükümet değişmediği sürece cezasız kalma ihtimali çok yüksek. Onun dışında dağıtılan broşürlerimiz, tekrar altını çizmek istiyorum AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı tarafından toplatıldı. Bunun resimleri ve video kaydı elimizde mevcuttur. Bunu basın mensupları ile paylaşmayı düşündük ama o çocuğun maaşlı bir işte çalıştığını araya giren arkadaşlardan öğrendik. İsmi bizde saklı.

GÖRÜNTÜLER VAR TALİMATI PARTİSİNDEN ALDIĞINI İFADE EDİYOR

Bu o çocuğun suçu değil partinin suçudur. Partisinden gelsinler sahip çıksınlar diye haber vermemize rağmen gelip çocuklarına sahip çıkmadılar. Biz de onların böyle ucuzca harcadığı bu çocuğu harcamamak için ismini açıklamıyoruz ama ısrar ederlerse ve inkar ederlerse bizde ismi ve görüntüleri mevcuttur. En son bir tokalaşma krizi icat ettiler. Böyle saçmasapan şeylerden medet umuyorlar.

Siyaset yapmayı bilmiyorlar, beceremiyorlar. Siyaset onların işi değil. Ayağınızı denk alın. Çok bir zamanımız kalmadı. Bu millet sandıkta ne istediğini gösterecek. İnsanı insan olarak görün saygı duyun. Saygısızlık etmeyin.

YEREL SİYASİ SARMALLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Yine bizim en başta kampanyamızı başlatırken söylediğimiz bir şey vardı; “Kırşehir yerel siyaset sarmalı içine düşmüştür”. Kırşehir bu sarmaldan çıkmak zorunda, bundan çıkmanın tek yolu da yerel siyaset sarmalının dışındaki adaylara yönelmesidir. Çünkü Çeteleşme sadece bir siyasi parti mensupları arasında değil. Başka partilere de sirayet etmiş. Dolayısıyla Kırşehir’in gelişmesinin, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasının önündeki en büyük engel yerel siyasi sarmaldır.

İktidar Partisi kendi bünyesinde bir Belediye Başkanı ve iki tane Milletvekiline sahip olmasına rağmen Kırşehir’e yatırım getiremiyorsa bunun sebebi yerel siyasi sarmaldır. Vekilin birisi buraya call center getirmeye çalıştı. Getiremedi. Hem Belediyesi, hem vekilleri, hem de getireceği kurum kendi partisinden olmasına rağmen başarılı olamadı. Bunu sorguladığınızda, birbirine engel olma birbirlerinin başarısını istememe olayıyla karşı karşıya kaldığınız bir sonuç ortaya çıkıyor. Kırşehir’in rızkını kendi siyasi emellerine kurban ediyorlar.

KÜLTÜR VAADİYLE SÖZ VERİLEN SOKAKLAR YALAN OLDU

Söz ağızdan çıkar. Biz buradaki esnaf kardeşlerimizle bunun istişaresini yaptık. Yapılması gereken her neyse yapılacak. En basitinden önceki gün akşam 3 tane şehit olmasına rağmen İsmail Altunsaray konseri düzenlendi. Çünkü hassasiyetlerini her anlamda yitirmişler. Sadece kendi önlerine bakıyorlar. Kırşehir için bahsettiğimiz
Buraya yatırım gelmemesinin sebebi bu çetedir. Siyaset yapamıyorlar, siyaset yapamadıkları için bizim sanayide bir kardeşimizin Türk töresine uygun tokalaşmamızı malzeme yapmaya çalışıyorlar. Öyle bir şey ki karalama kampanyası adı altından prim yapmaya çalışıyorlar. Bizi sabote etmek istiyorlar. Sanayide bir kardeşimizle tokalaşmamız olsun, gerek Gençlik kollarının talimatıyla broşürlerimizin toplanması olsun. Bu da onların ne kadar çaresiz ve umutsuz olduğunu gösteriyor.

 

Comments

comments

Bu haber 7418 kez okundu.
Genel - 18:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.