PTT BAŞMÜDÜRLÜĞÜN’DEN AÇIKLAMA

12 Nisan tarihli “Yok Daha Neler” başlığı ve Ptt il müdürüne yeni açılan şubenin şehir lokasyonu içerisinde yoğunluğun olmadığı düşünülen bir noktada şube açılmasını sorduğumuz haberimiz üzerine Ptt başmüdürlüğü bir açıklama yayınlayarak, sorduğumuz sorulara işleyiş ve son durum hakkında açıklama yapmışlardır. Yapılan haberde belirtilen noktada şube açılacağı doğrulanarak isminin Aşıkpaşa PTT şubesi olacağı bildirilerek, gelecek […]
Genel - 20 Nisan 2018 10:29 A A

12 Nisan tarihli “Yok Daha Neler” başlığı ve Ptt il müdürüne yeni açılan şubenin şehir lokasyonu içerisinde yoğunluğun olmadığı düşünülen bir noktada şube açılmasını sorduğumuz haberimiz üzerine Ptt başmüdürlüğü bir açıklama yayınlayarak, sorduğumuz sorulara işleyiş ve son durum hakkında açıklama yapmışlardır.

Yapılan haberde belirtilen noktada şube açılacağı doğrulanarak isminin Aşıkpaşa PTT şubesi olacağı bildirilerek, gelecek yıllarda yoğunluğun oluşarak ihtiyaç bir nokta olacağı ifade edilmiştir.

Mobil araç ile bir çok noktaya hizmet vermek için uğraş sarf ettiklerini ifade eden yetkililer, Terme caddesi, Lise caddesi ve uygun noktalarda şube açmak için arayışlarına devam ettiklerini ifade ettikleri açıklamanın tamamında şöyle dediler ;

Gazetenizin 16.04.2018 tarihinde yayınlanan “PTT İl Müdürüne Soruyoruz” başlıklı yazınız incelenmiş ohıp bu hususta açıklama yapmaya ihtiyaç düşülmüştür.

Kırşehir Merkezinde: Terme Caddesinde şube açılması için Şube açma yetkisi Genel Müdürlükten istenmiş olup Cacabey PTT Şubesi adı altında lokal şubesi açılması uygun görülmüştür. Cacabey Şubesi için yer kiralama işlemlerine başlanmış, bir iş yeri bulunmuş ve kiralama evrakları Ocak 2018 de Koordinatör Başmüdürlüğe gönderilmiştir. Kiralama aşamasında, iş yeri sahibinin kiralamaktan vazgeçmesi üzerine kiralama yapılamamıştır. Bu lokasyon dahil (Terme Caddesi)» Lise Caddesi ve Atatürk Caddesinde de kiralık iş yerleri arayışlarımız devam etmektedir Uygun kiralık iş yeri bulma ( kira bedeli, iş yerinin alanı, erişilebilirliği, konumu gibi birçok kriteri gözetilerek) çalışmaları vapmaktadır. Hülasa Şehrimizin tüm ana arterlerinde ve müşteri yoğunluğunun olabileceği tüm yerlere PTT hizmetlerini götürmek için elimizden gelen gayret yapılmaktadır. Bu kapsamda vatandaşlarımızın İhtiyaçlarım karşılayabilmek adına Mobil PTT aracı da çok kısa sürede hizmete başlatılacaktır.

Haberde bahsi geçen işyeri Aşıkpaşa PTT Şubesi adı altında hizmet vermek üzere açılacaktır. İşyerinin aylık kira bedeli Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca belirlenen rayiç bedelin altında bir rakamdır. Adı geçen Şubenin açılacağı lokasyonda sadece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmayıp: Karayolları Şubesine, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne, il Sağlık Müdürlüğüne, Acil 112 Servisine, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Askerlik Şubesine, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ve mahalle halkına hizmet verebilecek bir konumdadır.

Bilgilerinize rica ederiz. Mehmet Kani GÜMÜŞ OĞLU    Başmüdür”

Bu konuda yapılan bütün adımları takip ederek kamuoyunun saygın bilgisine arz edeceğimizi beyan ederek, yapılanlar kadar yapılmayanların önemine dikkat çekeceğimizi Kırşehir Aktüel olarak arz ediyoruz.

 

Comments

comments

Bu haber 9697 kez okundu.
Genel - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.