PTT ŞUBESİ AÇILDI

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) merkez yerleşkede PTT şubesinin açılışı yapıldı. AEÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre,  PTT şubesinin açılış töreninde konuşan Kırşehir PTT Başmüdürü Mehmet Kani Gümüşoğlu, PTT’nin 177 yıldır ülkenin istiklali ve istikbalinde önemli işlere imza atmış bir kurum olduğunu belirtti. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ise hizmeti hak edenlerin ayağına götürmeyi […]
Genel - 25 Şubat 2018 10:02 A A

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) merkez yerleşkede PTT şubesinin açılışı yapıldı.

AEÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre,  PTT şubesinin açılış töreninde konuşan Kırşehir PTT Başmüdürü Mehmet Kani Gümüşoğlu, PTT’nin 177 yıldır ülkenin istiklali ve istikbalinde önemli işlere imza atmış bir kurum olduğunu belirtti.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ise hizmeti hak edenlerin ayağına götürmeyi görev bildiklerini, iletişim çağında ulaştırma hizmetlerinin önemli bir ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Karakaya, şöyle konuştu:

“PTT Şubemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu binasında hizmet verecek. Bu kurumları iyi kullanmalı ve öğrencilerimizin güvenilir kampüslerde eğitim görmesini sağlamalıyız. Şube de posta hizmetleri, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, e-imza, posta abone kutusu kiralama, pul ve e-pttavm işlemleri yapılacak. Havale, tahsilat, sigortacılık işlemlerinin de yapılacağı şubede, PTT’nin yurt içi ve yurt dışı lojistik hizmetleri verilecek. PTT şubesinin şehrimize, üniversitemize, öğrencimize ve personelimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük ile akademik ve idari personel, PTT çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Öncelikli Hizmetler Sunan Şube

Üniversite Merkez Yerleşkesinde bulunan Ahi Evran Üniversitesi PTT Şubesi aşağıdaki hizmetleri verecektir.

  • Ahi Evran Üniversitesi personeli ve öğrencilerine indirimli hizmet
  • Posta Hizmetleri (Posta Hizmetleri, Tebligat, Telgraf, Kayıtlı Elektronik Posta, e-imza, Birleşik Posta, Tele-post Hizmeti, Posta Abone Kutusu Kiralama, Pul ve Filateli, Kişisel Pul, E-pttavm)
  • Banka Hizmetleri (Havale İşlemleri, Posta Çeki Hesap İşlemleri, Pttkart&Pttmatik, Bankacılık İşlemleri, Tahsilat İşlemleri, Ödeme İşlemleri, HGS, Sigortacılık İşlemleri, Diğer Ticari İşlemler)
  • Lojistik Hizmetleri (PTT Yurtiçi Lojistik Hizmetleri, PTT Yurtdışı Lojistik Hizmetleri, Ambalaj Malzemeleri)
  • 24 saat kesintisiz PTTMATİK hizmeti
  • İlimizde bulunan sekiz PTT şubesinden sadece Merkez PTT şubesinde bulunan PTTCELL hizmeti ise üniversitemiz PTT şubesinde öncelikli hizmetler arasında yer alıyor.

2 Ksım 2017 tarihli haberimiz için tıklayın 

 

Comments

comments

Bu haber 7664 kez okundu.
Genel - 10:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.