RAMAZAN AYI GECELERİNİN YILDIZLARI

Mübarek ramazan ayı ile beraber kültürümüzün ayrılmaz parçası olan sahur davulcuları görevlerini aksatmadan mesaiye başladılar. Yaz kış demeden cadde sokak karış karış dolaşarak oruç tutacak vatandaşlara hizmet sunarken bir kültürü de canlı tutan Ustalar, teknolojinin getirdiği kolaylıklara karşı lezzetli ve vazgeçilmez kültürümüz olmaya devam ediyorlar. İlk sahur çalışması için Nasuhdede mahallesinin 4 davulcusundan birisi olan […]
Genel - 16 Mayıs 2018 03:36 A A

Mübarek ramazan ayı ile beraber kültürümüzün ayrılmaz parçası olan sahur davulcuları görevlerini aksatmadan mesaiye başladılar.

Yaz kış demeden cadde sokak karış karış dolaşarak oruç tutacak vatandaşlara hizmet sunarken bir kültürü de canlı tutan Ustalar, teknolojinin getirdiği kolaylıklara karşı lezzetli ve vazgeçilmez kültürümüz olmaya devam ediyorlar.

İlk sahur çalışması için Nasuhdede mahallesinin 4 davulcusundan birisi olan Bayram Başaran Usta ile kısa bir söyleşi yaptık ve yaptığı işin ne kadar önemli olduğunun farkında değilmişcesine tokmakladığı davulun sesi gecenin karanlığını yarmakla beraber, yüz yıllardır süregelen bir kültürü de  canlı ve taze tutuyor.

Biz 1 ay emek vereceğiz, vatandaşlarımız da emeğimizi gözetirse seviniriz diyen Bayram usta, emeğin ödenmez diyoruz…

 

 

Comments

comments

Bu haber 5836 kez okundu.
Genel - 03:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.