Ramazanda Gönüller Buluşuyor

  Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İftarda Kındam Mahallesindeki Vatandaşlarla Bir Araya Geldi. Yoğun katılımın olduğu Kındam Mahallesi iftarında Ramazanın maneviyatı da güzel bir şekilde yaşandı. Ramazan ayının kardeşliğin, paylaşmanın, sevginin en üst seviyede yaşandığı ay olduğuna dikkati çeken Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ramazan ayımız mübarek olsun. Ramazan tüm insanlığa, bolluk, bereket ve kardeşlik […]
Genel - 13 Haziran 2017 15:01 A A

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İftarda Kındam Mahallesindeki Vatandaşlarla Bir Araya Geldi.

Yoğun katılımın olduğu Kındam Mahallesi iftarında Ramazanın maneviyatı da güzel bir şekilde yaşandı.

Ramazan ayının kardeşliğin, paylaşmanın, sevginin en üst seviyede yaşandığı ay olduğuna dikkati çeken Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ramazan ayımız mübarek olsun. Ramazan tüm insanlığa, bolluk, bereket ve kardeşlik duygularını getiren bir ay. Bizler de bugün sizlerle birlikte iftarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Allah huzur içinde başladığımız Ramazanı yine huzur içinde tamamlamayı nasip etsin ve hepimizi ağız tadıyla en güzel şekilde bayrama ulaştırsın diye dua ediyoruz” diyen Başkan Bahçeci, Kındam Mahallesi ile buluştuğu iftar programında yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Bazı mahallelerimizde böyle iftarlarla, mahallelerimizle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Ramazanın ruhunda birlik, beraberlik, paylaşmak ve bereket var. Belki aynı sofrada, aynı mahallede yaşayıp da bir araya gelemiyorsunuz. Özellikle günümüzde komşuluk ilişkileri mahalle kültürü her geçen daha zayıflıyor. Bu iftarlarla birlikte aynı mahallede insanların bir sofrada buluşmasını vesile olmuş oluyoruz önemli ve bereketli bir iş yapmış oluyoruz diye düşünüyoruz.

“Kındam Mahallesi bizim en güzel mahallerimizden bir tanesi Kırşehir’imizin yeşilin en bol olduğu en güzel, en eski mahallerimizden bir tanesi. Göreve geldiğimiz 2009’dan bu yana mahallemizde alt yapı problemleri bitirdik. Kanalizasyon ve içme suyu noktasında bir sıkıntımız kalmadı. Yol sokak, cadde çalışmalarında önemli bir aşamayı kaydettik. Bu yıl Ökse’nin yollarını yapıp tamamlayacağız. Mahallemizde okul bahçesinin düzenlenmesi, iki tane park, mezarlıklarımızın düzenlenmesi gibi düzenlemeleri yaptık. Burada arzumuz ve isteğimiz buranın yapısının ve doğasının bozulmaması, yani apartmanlaşmaması. Çünkü burası Kırşehir’in en güzel bahçeli evlerinin olduğu en eski mahallelerinden bir tanesi bunun korunması çok önemli tabi bunu yaparken de tertemiz sokaklarla, kilit parkesi yapılmış sokaklar, parklar yeşil alanlar, mezarlıklarımızın pırıl pırıl olması en önemli arzumuz isteğimiz bu. Bu içerisinde programa aldığımız Kapalı spor salonuna ve TOKİ’ye giden yolumuzu da genişleteceğiz ve kilit parke programına aldık. Bu yıl inşallah aksilik olmasa yapıp tamamlayacağız.

“Kırşehir Belediyesi olarak Kırşehir’imizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamak, Kırşehir’imizi Türkiye’de örnek şehirlerden biri haline getirmek en büyük arzumuz ve çabamız. Şehir merkezinde yoğun bir çalışma yürüttük geçen yıl haziranda başlamıştık inşallah bu yıl haziran da asfalt işini bitirmiş olacağız. Altyapı yapmak kolay bir iş değil, zor bir işe talip olduk. Riskli bir işe girdik. Bize birçok insan niye böyle bir iş yaptınız ne gerek vardı dediler. Altyapı yaparken insanları rahatız ediyorsunuz. Biz Kırşehir’in geleceği açısından en önemli, en doğru yatırımlardan bir tanesini yaptık. Yılardır asbest borularla su içilen boru hatlarımızı değiştirdik.

“Kanalizasyonumuz otuz yıl önce yapılmış. Otuz yıl önce Kırşehir’in nüfusu 50 bindi bugün nüfusu kaç yüz otuz bini geçti Kırşehir. Her geçen gün üç-beş bin nüfus arasında bir artışla Kırşehir’imiz büyümeye devam ediyor. İnşallah Kanalizasyonu ile yağmur suyuyla, içme suyuyla, doğal gazıyla, jeotermal ile bütün alt yapıyı değiştirdik. 100 trilyon yatırım yaptık altyapıya. En son lise caddemiz kaldı. Bayramdan önce Kütüphaneye kadar olan bölümü bitireceğiz ve ondan sonrada trafiğe açacağız. İsteğimiz Kırşehir’de trafik probleminin çözülmesi bunu toplu taşıma ile çözeceğiz. Otobüs alacağız, otobüslerimizi Eylül-Ekim gibi toplu taşıma hizmetini devreye koyacağız. Arzumuz bunu dolmuşçu kardeşlerimizle yapmaktı iki, seneye yakın onlarla toplantılar yaptık ama bir mesafe alamadık. Tekrar son kez bir daha görüşeceğiz ama mutlaka otobüs sistemini getireceğiz. Hem güvenlik açısından, hem konfor açısından, hem de her yere kolay ulaşılabilmesi

açısından. Bisiklet yolları yapacağız komple şehir merkezine, Peyzajımız, çöp sistemimiz, aydınlatma her şey baştan aşağı değişecek. Ziraat Bankasının cephesini yaptık, hemen yanında Varlık Pasajının cephesini yeniliyoruz. Meydana bakan bütün binaların cephelerini yenileyeceğiz ve düzenleyeceğiz. Uzun Çarşının ihalesini yaptık inşaatı başladı ve uzun çarşıyı tekrar o güzel günlerine tekrar tarihi yapısına kavuşturacağız.

“Her yerde bir çalışmamız var. Yoğun bir şekilde çalışmamıza devam edeceğiz. Rabbim böyle güzel iftar sofralarında bizleri bir araya getirsin diye dua ediyorum. Ailenizle sevdiklerinizle yavrularınızla, yuvanızda bayrama en güzel şekilde ulaşıp en güzel şekilde eda etmenizi diliyor, hepinizi Allaha emanet ediyorum.”

 

Comments

comments

Bu haber 5792 kez okundu.
Genel - 15:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.