Rektör Karakaya, pilot Üniversite yatırımlarını anlattı

Tarım ve Jeotermal Alanlarında Pilot Üniversite olarak seçilen Ahi Evran Üniversitesin’de  gerçekleşen basın toplantısında, Rektör Vatan Karakaya gelinen süreç ve üniversitenin fiziki durumu hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ahi Evran Üniversitesi Rektörlük Binasında  kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Karakaya , üniversitenin yatırımlarını anlatarak basına inşaat alanlarını anlattı. 44 projeden  18’inin hayata geçtiğini anlatan Karakaya,  26 projenin […]
Genel - 25 Temmuz 2017 13:33 A A

Tarım ve Jeotermal Alanlarında Pilot Üniversite olarak seçilen Ahi Evran Üniversitesin’de  gerçekleşen basın toplantısında, Rektör Vatan Karakaya gelinen süreç ve üniversitenin fiziki durumu hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlük Binasında  kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Karakaya , üniversitenin yatırımlarını anlatarak basına inşaat alanlarını anlattı.

44 projeden  18’inin hayata geçtiğini anlatan Karakaya 26 projenin geçici kabul süreçleri ve inşaat işleri devam etmekte olduğunu söyledi.

“Altyapı çalışmalarının  yüzde 95’i tamamlandı”

Alt yapı çalışmalarının yüzde 95’inin tamamlandığını ifade eden AEÜ Rektörü Vatan Karakaya, “Üniversitemiz bünyesinde bulunan 44 projenin 18’i tamamlanmış olup 26 projenin geçici kabul süreçleri ve inşaat işleri devam etmektedir.Rektörlük Binası ile Yabancı Diller Yüksekokulu tamamlanan projeler arasındadır. TOKİ 2. Etap kapsamında yapılan inşaatlardan Ziraat Fakültesinin yüzde87’si Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin yüzde64’üEğitim Fakültesinin yüzde 66’sı Maraton Tribününün yüzde 30’u 100 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin yizde 43’ü Kongre ve Kültür Merkezinin yüzde 58’i tamamlanmış durumda”dedi.

Projeler ile birlikte il ve bölge ekonomisine de katkıların sunulacağını ifade eden Rektör Karakaya, “Seracılıkta, gübre, fide, cam, naylon, demir ve sera kurulum işçiliğinin tetiklenmesi ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezinde yeni sağlık elemanları gelişimi sağlanacak.

Hasta ve hasta yakınlarına ulaşım beslenme, konaklama ve hediyelik eşya gibi olanakların sağlanması çevre esnafına da katkı sunacak. Bölge genelinde kana yem ticaretinin desteklenmesi ve tetiklenmesi amacıyla kırmızı et üretiminin maliyetinin azalması ve üreticinin kar oranının arttırılması hedeflenmekte” diye konuştu.

Türkiye’nin yenilikçi üniversitesi kayıt döneminde de öğrencilere konaklama, barınma, beslenme ve ulaşım imkanları sunuyor.

 

 

Comments

comments

Bu haber 4857 kez okundu.
Genel - 13:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.