RESİM ÖĞRETMENİ ZEHRA ÇAYLAK 94 ÖĞRENCİSİ İLE SANAT MERKEZİ GİBİ ÇALIŞIYOR

Kırşehir-Kaman Kurancılı Şehit Ayhan Keleş Ortaokulu Resim öğretmeni Zehra Çaylak ve 94 öğrencisi geçen sene ilkini gerçekleştirdiği ve geçen sene ortaya koydukları 350 eserden bağımsız 450 eserlik sergi açtılar. Sadece Resim odaklı kalmayarak öğrencilerin sanata yatkınlığına göre sınıflandırıp bir çok metot uygulayarak eserler ortaya koyuyorlar. Açtıkları Karma sergide, mozaik, çivi, pastel, quaj, zift, origami,hat gibi […]
Genel - 12 Mayıs 2018 23:24 A A

Kırşehir-Kaman Kurancılı Şehit Ayhan Keleş Ortaokulu Resim öğretmeni Zehra Çaylak ve 94 öğrencisi geçen sene ilkini gerçekleştirdiği ve geçen sene ortaya koydukları 350 eserden bağımsız 450 eserlik sergi açtılar.

Sadece Resim odaklı kalmayarak öğrencilerin sanata yatkınlığına göre sınıflandırıp bir çok metot uygulayarak eserler ortaya koyuyorlar.

Açtıkları Karma sergide, mozaik, çivi, pastel, quaj, zift, origami,hat gibi bir çok alanda gelişimlerine destek olup sanat dünyasına yeni değerler katmak için çaba gösteren Zehra Çaylak, okul müdürü Battal Sarı ve müdür yardımcıları Gökhan Şener ve Murat Ünaldı’nın kendilerine büyük desteği olduğunu belirtti.

Açılışını Kaman Kaymakamı Murat Girgin’in yaptığı sergide bulunan eserlerde kullanılan materyallerin atıl malzemelerden, boya gibi ürünlerinde ailelerinde desteğiyle pahalı olmayan ürünler olduğu bilgisi alındı.

Karma Sergide Kaman Kaymakamı Murat Girgin ile beraber,İl milli eğitim şube müdürü Aslan Tekeş, ilçe milli eğitim şube müdürü İmran Öcsoy, Kurancılı belediye başkanı Erdoğan Tekeli, Türk Eğitim sen Kırşehir Şube müdürü Bilal Türk, ve Ziraat bankası Kaman şube müdürü Cafer Güzel katılım sağladılar.

Comments

comments

Bu haber 14629 kez okundu.
Genel - 23:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.