SAATLER NE ZAMAN GERİ ALINACAK?

Saatler geri alınacak mı sorusunun cevabı vatandaşlar için merak konusu olmaya devam ediyor. Saatleri geri alınacak mı sorusunun cevabı her gün araştırılıyor. Yaz saati uygulaması ile ilgili yapılan açıklamaları 2017’ nin son aylarında da yakından takip ediliyor. 2016 yılında yapılan açıklamanın ardından mevsimlere göre saat değişikliği uygulaması kaldırılmıştı. Saatler geri ne zaman alınacak? Vatandaşlar bu […]
Genel - 31 Ekim 2017 11:28 A A

Saatler geri alınacak mı sorusunun cevabı vatandaşlar için merak konusu olmaya devam ediyor.

Saatleri geri alınacak mı sorusunun cevabı her gün araştırılıyor. Yaz saati uygulaması ile ilgili yapılan açıklamaları 2017’ nin son aylarında da yakından takip ediliyor. 2016 yılında yapılan açıklamanın ardından mevsimlere göre saat değişikliği uygulaması kaldırılmıştı. Saatler geri ne zaman alınacak? Vatandaşlar bu sene saat değişikliği yaşanıp yaşanmayacağını merak ediyorlar.

Bakanlar Kurulunca, saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesi kararlaştırıldı. 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınacağı bildirildi. Amaç gün ışığından daha fazla yararlanmak olduğu söylendi .

Merakla araştırılan konu Bakanlar Kurulunca yapılan açıklamanın ardından netliğe kavuştu. İşte tüm merak edilen detayları sizler için derledik…

SAATLER NE ZAMAN GERİ ALINACAK YAZ SAATİ UYGULAMASI

 

Yayınlanan karar ile birlikte saatler 2018 yılında geri alınacak. Türkiye yaz saati uygulamasına 28 Ekim 2018 tarihinde geçecek.

YAZ SAATİ DEVAM EDECEK Mİ?

 

Bakanlar Kurulunca, saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesi kararlaştırıldı.

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulanması hakkında karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Bakanlar Kurulu kararı uyarınca bütün yurtta saatlerinin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesine karar verildi.

Bakanlar Kurulunun 7 Eylül 2016’da aldığı kararda, 27 Mart 2016 tarihinde saat 03.00’te saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının her yıl ve yıl boyu sürdürüleceği belirtilmişti.

Comments

comments

Bu haber 5584 kez okundu.
Genel - 11:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.