SAĞLIK SEN SEÇİMLERİ İÇİN ADAYLAR BELLİ OLUYOR

Kırşehir Sağlık Sen Şube Başkanlığının uzun süreden beri boş kalmasının huzursuzluğu hakim olan Sağlık Camiasının sorunlarını çözüme kavuşturmak için 24 Mart tarihinde yapılacak Başkanlık seçimi için sağlık çalışanları adaylıklarını açıklamaya başladı. son olarak adaylığını açıklayan Kırşehir Sağlık Çalışanları derneği başkanı Yasin Yavuz yaptığı açıklamada Yumak haline gelmiş sorunların çözümü için, kimsenin adamı olmadan,dürüst, donanımlı cesur […]
Genel - 5 Mart 2018 20:17 A A

Kırşehir Sağlık Sen Şube Başkanlığının uzun süreden beri boş kalmasının huzursuzluğu hakim olan Sağlık Camiasının sorunlarını çözüme kavuşturmak için 24 Mart tarihinde yapılacak Başkanlık seçimi için sağlık çalışanları adaylıklarını açıklamaya başladı.

son olarak adaylığını açıklayan Kırşehir Sağlık Çalışanları derneği başkanı Yasin Yavuz yaptığı açıklamada Yumak haline gelmiş sorunların çözümü için, kimsenin adamı olmadan,dürüst, donanımlı cesur ve vizyonlu bir ekiple yola çıkacaklarını bildirdi.

Sendikacılığın nasıl yapıldığını STK tecrübesiyle bildiğini söyleyen Yavuz açıklamasında şunları dile getirdi;

 

Ben Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin Yavuz.

Sağlık camiamızın yakından takip ettiği üzere üzere Sağlık Sen Kırşehir şube başkanlığı için sendika genel merkezi tarafından Martın 24 ünde seçim kararı alınmıştır.

Bu sebeple delege ve üye kardeşlerimizin desteği ve istekleri üzerine Sağlık-Sen Kırşehir şube başkanlığına aday olduğumu ilan etmek için buradayım.

Kısaca kendimi tanıtmak isterim ;

Ben 1980 Kırşehir doğumluyum, İlk orta ve lise eğitimimi Kırşehir’de tamamladım.

Kamu Yönetimi lisans ve Sosyoloji lisans mezuniyetlerimin ardından, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım.

 2001 yılın da SSK Kırşehir Hastanesinde başladığım memuriyet hayatıma 2005 yılından beri Kırşehir Devlet Hastanesinin çeşitli birimlerinde görev yaparak devam ettim. Son olarak Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlik İdari hizmetler Birim sorumlusu, Basın Birim Sorumlusu, İnsan Kaynakları Uzmanı, Tıbbi Hizmetler Birim Uzmanı görevlerinde bulundum.

Aynı zamanda Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanıyım bu yüzden STK nasıl yönetilir bu tecrübeye haizim.

Bizler Sağlık çalışanlarımızın huzursuzluğunun, sorun yumağı içerisinde sahipsiz bırakıldıklarının farkındayız, düzeltilmesi gereken ve anlatılması gereken çok konu var bu yüzden arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerimiz sonucunda dürüst, donanımlı, cesur, vizyonu olan bir ekiple yola çıkıyoruz.

 Aynı zamanda biz ekip olarak Memur – Sen kurucu Başkanı merhum Mehmet Akif İnan’ ın sendikal mücadelesini rehber edinip onun amaç ve hedefleri doğrultusunda Sağlık Sen’ i Kırşehir de daha saygın daha itibarlı daha güçlü bir hale getirmek istiyoruz.

Bu manada kimsenin sadık adamı olmadan, güce değil, şov yapmaya değil sendikamızın gerçek sahipleri üyelerimiz ve sağlık çalışanlarımıza hizmet üretmek adına çıktığımız bu yolda iradesi ve fikri hür delege arkadaşlarımızın teveccühü neticesinde sonuca ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Ben bu duygu ve düşüncelerle seçim sürecinin başta sağlık camiamız olmak üzere, sendika üyelerimize tüm adaylarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor saygılarımı sunuyorum.”

Comments

comments

Bu haber 9147 kez okundu.
Genel - 20:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.