SAĞLIK TURİZMİ ÇALIŞTAYI YAPILACAK

Geleneksel Tıp Stratejisi doğrultusunda geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın kanıta dayalı, güvenilir ve etkin bir şekilde sağlık sistemine entegrasyonu açısından önem arz eden Çalıştay Ahi Evran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşecek. 12 Şubat Pazartesi saat 10.00 da başlayacak çalıştay 17.00 a kadar devam edecek. Bu kapsamda yapılacak çalışmaların; uluslararası arenada kurulacak işbirlikleri ile kanıta dayalı […]
Genel - 6 Şubat 2018 18:50 A A

Geleneksel Tıp Stratejisi doğrultusunda geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın kanıta dayalı, güvenilir ve etkin bir şekilde sağlık sistemine entegrasyonu açısından önem arz eden Çalıştay Ahi Evran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşecek.

12 Şubat Pazartesi saat 10.00 da başlayacak çalıştay 17.00 a kadar devam edecek.

Bu kapsamda yapılacak çalışmaların; uluslararası arenada kurulacak işbirlikleri ile kanıta dayalı geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının etkililiği ve güvenirliliği konusunda standartların geliştirilmesi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında bilimsel alt yapının kuvvetlendirilmesi, uluslararası manada geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanındaki eğitim, sağlık hizmet sunumları ve kanıta dayalı olarak yürütülen bilimsel faaliyetler konusunda bilgi-tecrübe paylaşımını arttıracağı düşünülüyor.

Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinde  inşaatı devam eden 130 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulanacağını bildirmiş ve Sporcu Sağlığı Merkezinde ise jeotermal kaynağın, sporcu sağlığı ve tedavisinde kullanılabilecek bilimsel çalışmalar yürütüldüğünü açıklamıştı.

Comments

comments

Bu haber 10158 kez okundu.
Genel - 18:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.