SAHTE HESAPLARA DİKKAT !!!

Seçimlere yaklaşırken troller yine sahnede 24 Haziran seçimlerine giderken yeniden canlanan sosyal medya trollerin’den Kırşehir’de nasibini alıyor. Sosyal medyanın ortaya çıkışından beri insanları maniple etmek amacıyla çeşitli algı operasyonlarında kullanılan troller hayatımızın bir parçası haline geldi. Sahte hesaplar, sahte fotoğraflar sivri ve tepki uyandıracak mesajlarla troller, algı operasyonları amacıyla kullanılıyor. Bir fikri destekliyor görünüp o […]
Genel - 29 Mayıs 2018 14:38 A A

Seçimlere yaklaşırken troller yine sahnede

24 Haziran seçimlerine giderken yeniden canlanan sosyal medya trollerin’den Kırşehir’de nasibini alıyor.

Sosyal medyanın ortaya çıkışından beri insanları maniple etmek amacıyla çeşitli algı operasyonlarında kullanılan troller hayatımızın bir parçası haline geldi.

Sahte hesaplar, sahte fotoğraflar sivri ve tepki uyandıracak mesajlarla troller, algı operasyonları amacıyla kullanılıyor. Bir fikri destekliyor görünüp o fikrin takipçilerini küçük duruma düşürme, bir fikrin destekçilerini küfür ve hakaretle tahrik etme, asılsız haberleri yayma ve benzeri faaliyetlerde kullanılan troller, Kırşehir siyasetinde de ortaya çıktılar.

Gazetemizin tespit ettiği son sahtekar, Ahmet Mandal ismiyle birkaç gündür Kırşehir siyasetine dair yorum yapan ve hem bir kişisel hesap, hem de Facebook beğeni sayfası açan bir şahıs oldu.

Yaptığımız araştırmada Ahmet Mandal isimli sahtekar’ın Manavgat Bilgi Hastanesi’nden Prof. Dr. Köksal Alpay’ın fotoğraflarını kullandığını gördük. İYİ Parti seçmeni ve destekçisi gibi görünerek yorumlar yapan ve insanları rahatsız eden kullanıcı hesabının birkaç gündür aktif olduğu ve sahte profil resmi kullandığı anlaşıldı. Hesabın hem İYİ Partililer hemde Partiler arasında nifak

sokmak için kullanıldığı tahmin ediliyor.

Kırşehirlilerin arasında çıkacak tartışma,kavga ve hüsumet’den istifade etmeye çalışan odakların Kırşehirliler tarafından dikkate alınmamasını konusunda uyarıyoruz.

Comments

comments

Bu haber 12712 kez okundu.
Genel - 14:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.