ŞANLI SANCAĞIMIZ KARŞILANACAK

“El Ele Elden Ele 81 İlde Türk Kadınının Zaferi” Projesi Kapsamında Kırşehir bugün Bayrağını teslim alacak Kırşehir Bayrağını Karşılayacak! “El Ele Elden Ele 81 İlde Türk Kadının Zaferi” projesi kapsamında Muğla’dan kadın bisikletçiler tarafından yola çıkarılan Türk Bayrağı Kırşehir sınırında “Davul-Zurna” ekibi ile teslim alınacak. TÜRK BAYRAĞI KIRŞEHİR SINIRINDAN KIRŞEHİR’İ TEMSİLEN TESLİM ALINACAK Muğla Morpedal Kadın Bisiklet Derneği üyelerinin 19 Mayıs’ta başlattığı “Elden Ele, 81 ile […]
Genel - 9 Ağustos 2018 00:45 A A

“El Ele Elden Ele 81 İlde Türk Kadınının Zaferi” Projesi Kapsamında Kırşehir bugün Bayrağını teslim alacak

Kırşehir Bayrağını Karşılayacak!

“El Ele Elden Ele 81 İlde Türk Kadının Zaferi” projesi kapsamında Muğla’dan kadın bisikletçiler tarafından yola çıkarılan Türk Bayrağı Kırşehir sınırında “Davul-Zurna” ekibi ile teslim alınacak.

TÜRK BAYRAĞI KIRŞEHİR SINIRINDAN KIRŞEHİR’İ TEMSİLEN TESLİM ALINACAK

Muğla Morpedal Kadın Bisiklet Derneği üyelerinin 19 Mayıs’ta başlattığı “Elden Ele, 81 ile Türk Kadının Zaferi” başlıklı projede kadın bisikletçilerin bisikletleriyle yola çıkardığı Türk Bayrağı Yozgat’a ulaştı. Morpedal Kadın Bisiklet Derneği Yozgat İl Temsilcisi Kübra KırıkoğluKırşehir sınırında, Kırşehir’deki kadın bisikletçilerden olan Burçin Akbey Tursun bugün saat 14:00’da Türk Bayrağını Kırşehir’i temsilen teslim alacak.

81 İLİ DOLAŞACAK OLAN BAYRAK BUGÜN KIRŞEHİR’DE

Proje kapsamında Muğla’dan kadın bisikletçiler tarafından yola çıkarılan bayrak, her il sınırında, o ilin kadın bisikletçilerine teslim ediliyor. Bu şekilde Kırşehir’in de aralarında bulunduğu 81 ili dolaşacak bayrak, 30 Ağustos günü Muğla’yaulaşacak. Kadın bisikletçiler, dikkati bisiklet kullanan kadına yönlendirmek, sağlıklı ve mutlu insanlar için bisiklet sporunun gerekliliğine vurgu yapmak ve trafik kaosuna “dur” demek için pedal çeviriyor. Kırşehir dahil 81 ilin kadın bisikletçilerinin buluştuğu etkinliğe, erkek bisiklet binicileri de destek veriyor. Yarın ise Nevşehir’e Türk Bayrağını teslim etmek için 15:30’da yola çıkacaklar.

Kaynak: Kırşehir Arena

Comments

comments

Bu haber 11381 kez okundu.
Genel - 00:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.