SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Kırşehir Valiliği’nde düzenlenen toplantıda, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde alınacak güvenlik tedbirleri değerlendirildi. Vali Vekili Adnan Kayık, valilik salonunda düzenlenen “Seçim Güvenliği” toplantısında yaptığı konuşmada, 24 Haziran’da yapılacak seçiminin huzur ortamında ve güvenli bir şekilde tamamlanması için gereken bütün tedbirlerin alınacağını belirtti. Demokratik olgunluğa erişmiş Kırşehir’de seçimin huzur içerisinde geçeceğinden emin olduğunu vurgulayan Kayık, […]
Genel - 9 Mayıs 2018 00:12 A A

Kırşehir Valiliği’nde düzenlenen toplantıda, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde alınacak güvenlik tedbirleri değerlendirildi.

Vali Vekili Adnan Kayık, valilik salonunda düzenlenen “Seçim Güvenliği” toplantısında yaptığı konuşmada, 24 Haziran’da yapılacak seçiminin huzur ortamında ve güvenli bir şekilde tamamlanması için gereken bütün tedbirlerin alınacağını belirtti.

Demokratik olgunluğa erişmiş Kırşehir’de seçimin huzur içerisinde geçeceğinden emin olduğunu vurgulayan Kayık, şöyle devam etti:

“Seçmenin sandığa güvenli bir şekilde giderek kendi iradesiyle oyunu kullanmasını sağlamak bizlere düşen temel görevdir. Oy kullanımından önce, oy kullanımı sırasında ve sonrasında gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması seçimin huzurlu geçmesi için gereklidir. Kırşehir’de bugüne kadar yapılan seçimlerde rahatsız edici herhangi büyük bir olaya rastlanmamıştır. Bu seçimde de olmayacaktır. Seçim layıkıyla gerçekleşirse demokrasiden söz edilebilir. Seçim sürecinin yakından takipçisi olacağız.”

Toplantıya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Ekemen, kaymakamlar ile ilgili kurum amirleri katıldı.

Comments

comments

Bu haber 5958 kez okundu.
Genel - 00:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.