SEÇİMİ KAYBEDEN PARTİ NEDEN KUTLAMA YAPAR

1 KASIM SEÇİMLERİNDE İL GENELİNDE  67.797  İLE YÜZDE 50,66  OY ALAN AK PARTİ, 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE MERKEZDE YÜZDE 11 GENELDE YÜZDE 9  GERİLEME VE 8332   EKSİĞİYLE 59.465 OY ALMASI VATANDAŞIN  OLAN TEPKİSİNİ ORTAYA KOYDU. 24 Haziran seçimleri,  Ak Parti’nin kayıpla kapattığı seçim, 20 yılı aşkın süre sonra CHP’nin Elazığ’dan sonra  Milletvekili çıkarttığı ikinci ilk olarak tarihe […]
Genel - 27 Haziran 2018 04:14 A A

1 KASIM SEÇİMLERİNDE İL GENELİNDE  67.797  İLE YÜZDE 50,66  OY ALAN AK PARTİ, 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE MERKEZDE YÜZDE 11 GENELDE YÜZDE 9  GERİLEME VE 8332   EKSİĞİYLE 59.465 OY ALMASI VATANDAŞIN  OLAN TEPKİSİNİ ORTAYA KOYDU.

24 Haziran seçimleri,  Ak Parti’nin kayıpla kapattığı seçim, 20 yılı aşkın süre sonra CHP’nin Elazığ’dan sonra  Milletvekili çıkarttığı ikinci ilk olarak tarihe not düştü.

Seçim sonuçları üzerinde birçok kesim, siyasi gözlemciler, basın mensupları ve parti tabanı değişik değerlendirmelerde bulunuyor. Sokağın  seçimle ilgili yaptığı  yorumlar  “Reise destek AK  Partiye ayar verildi” şeklinde oldu.

ADAYLAR

Aday adaylığı süresince bir çok ağızdan şu aday birinci şu ikinci olursa 2 vekil kesin ifadelerini yüzlerce seçmenden duymanız mümkündü, ama Mustafa Kendirlinin aday olacağını hiç kimse hesap dahi edememişti. Çünkü Ak kadrolara neşter vurulmuş ve temizlik başlamıştı, Cumhurbaşkanı defalarca Metal Yorgunluk gördüğü yerleri görevden alacağım dedi ve Kırşehir’in  Referandum oylarını merkezde hayır çıkartan İl başkanını görevden alarak temiz bir sayfa açmıştı. Görevden alınan il başkanının aday olarak seçime girmesi Muhalefet partilerine Motivasyon kaynağı oluştururken, teşkilat mensuplarına adeta fren etkisi yaptı.  

İkinci sıra aday Kırşehir’e yıllarca verdiği desteğin karşılığını kısa sürede ilgi ve sevgi alarak beğeni topladı. Teşkilatının yoğun desteğinide arkasına alan Necmettin Erkan sevgiyle karşılandı. fakat yolunda gitmeyen şeyler vardı, Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, gönül kazanmak yerine dışlayıcı politika izleyen parti teşkilat üyelerinin negatif elektriği hızla yayıldı ve 2. sıra adayada sirayet etti.  eğer seçim kampanya süreci 1 ay daha sürse kendiside kırk yıllık dışlayıcılık yapan teşkilat üyeleri kadar profesyonel davranacaktı, ama şu büyük gerçek gözler önüne serildi, yaşanabilecek Ak Partinin seçimi 2. sırada bitirmesi faciasını yine Necmettin Erkan engelledi.

BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ 

2 yıl boyunca süren alt yapı çalışmaları sonucunda ilk yağışta havlu atan şebekeler, bunun ardından SELE GÖRE ALT YAPI YAPILMAZ açıklamaları vatandaşı çileden çıkarttığı dönemin ardından gelen seçimler öfkeli seçmen için iyi bir fırsat oldu.

Kaldırımların geniş tutulması, bisiklet yolu gibi sebeplerden dolayı alışılamayan trafik sorunu, park yeri bulamamanın kızgınlığı, çalışma yapılan bir çok noktada yeniden yamalanmaya başlayan yollar, şehre vizyon kazandıran başkan Yaşar Bahçecinin yüzüne gülen seçmen için hatırı sayılır bir intikam alma sebebi oluşturdu, Özellikle birinci sıra adayla ilgili vatandaşlar arasında konuşulan Başkanla arasındaki ticari münasebet ve geçmişten gelen dostluk hatırına bütün enerjisini  Mustafa Kendirliye adaması, belediyenin bütün nimetlerini seçim için sebil etmesi duyarlı seçmenin tepkisini çekti ve düşüş hızla devam etti.

ÇILGIN PROJE BULAMADIK PROJE ÇILGINLIĞI YAPTIK

Ak parti Milletvekillerini takip eden, onlarla ilgili haberleri hiç kaçırmayan büyük bir kitlenin varlığından habersiz bir şekilde yanlışlar yapılarak, 3-4 ay önce onaylanmış projeleri tekrar tekrar kendilerininmiş gibi sunmaları milletin aklıyla alay etmek oldu.

örnekler verecek olursak;

Şubat ve Mart aylarında Milletvekili Mikail Arslan’ın duyurduğu ve basında yine ” Müjde ” ifadeleriyle karşılık bulan projeleri son gün imzaya almış ve kendileri yapmış gibi sunmaları Proje Çılgınlığı oldu.

Haber şu şekilde aktarıldı ;” Kırşehir Ahi Stadyumu yanına yapılması planlanan ve projesi hazırlanan 4 bin kişilik spor salonu için Gençlik ve Spor Bakanı tarafından imzalar atıldı. Müjdeli haberi Ak Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan verirken; konuya ilişkin bilgi veren Milletvekili Adayı Necmettin Erkan, ” Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Osman Bak, 4000 kişilik spor salonu için imzayı attığını ve projeyi onayladıklarını söyledi. Seçime 1 gün kala gelen bu haber bizleri son derece mutlu ederken; spor salonunun içerisinde amatör kulüplerin odaları, salon sporları için gerekli alanlar, kafeteryalar, dinlenme alanları, soyunma odaları ve birçok bölüm olacak. Projemizin seçime 1 gün kala onaylanıp bizlere müjdenin verilmesi son derece mutluluk verici. İnşallah en kısa sürede ihalesi yapılarak inşaatına başlanacak ” dedi.

Mart ayında yapılmış ilanı tekrar proje olarak sunması ayrıca şu anda ilimizde faaliyet gösteren iki okulumuzu tekrar açacağını ifade etmesi şaşkınlıkla izlendi.

PETLAS’ın yapacağı yatırımları sahiplenmekte bir yöntemdi, kullanıldı lakin bu çalışmada daha önce kullanılmıştı.

DESTEK

TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun vermiş olduğu iftar yemeği ile Necmettin Erkan’a moral ve destek oldu, bir seçmenin dahi oyunu almak için yapılan çıkartma gönül almadı. Protokol masasında olanlar dikkat etti mi bilinmez ama biz söyleyelim protokole Sıcak pide misafire poşet ekmek, protokole İncik kebabı misafire bulgur pilavı, protolole baklava börek misafire afiyet olsun. bu düzen sizin suçunuz değildi belki ama emin olun yemekten sonraki günlerde defalarca gündeme geldi, Anadolu da Misafire yediğinden ikram edilmez mi ?

Aynı zamanda ahde vefa gösteren mesai arkadaşlarının Necmettin Erkan’a destek için gece gündüz çalışması teşkilatın ağzını açık bıraktırırken, gidin evinize yatın iki sıfır biter bu iş diyen teşkilat büyüklerine ibret olacak gayret örneği sergilediler ama kısa süre önce aramızdan ayrılan AHİ BABA’nın cenazesini yetim gibi kaldırdığımız Külliye içerisinde 81 ilin ESNAF ODASI BAŞKANI destek için geldi fotoğrafları ve haberi yakın hafızamızdaki burukluğu tekrar ortaya çıkarttı.

AHDE VEFASIZLIK

Şimdi göreceğiniz fotoğrafa iyi bakmanızı rica ediyorum, BU karedeki saygın beyefendilerin hangisi elinde makas olmayan beyefendiden daha fazla çalıştı bu hastane için. Bu hastanenin projesinden yatırımına kadar emek vermedi diyorsanız haklısınız eğer demedik diyorsanız bunu yapmayacaktınız. Muhalefetten bile kendisinin projelerine teşekkür edilirken Mikail Arslan’ın projesinde makas dahi vermediniz eline. beğenelim beğenmeyelim Mikail Arslan’ın binlerce sempatizanı var ve onu rencide edici bir konuma sürüklemenizi kabullenemeyen seçmeni kırdınız.

Eksik kalan projelerini eleştirdiğimiz, yeri geldiğinde hakkını teslim ettiğimiz , 7 Haziran hezimetinin ardından 1 Kasımda kurtarıcı görevini üstlenen bir çok projeye hizmet eden, aday adaylığında bile yatırım çıkartmaya çalışan Mikail Arslan’ın aday gösterilmemesi Parti tercihidir ama onun projelerinden nemalanıp ona bir makası çok görmeniz hoş karşılanmadığı gibi, iki vekil çıkarttığınızda Mikail Arslan bürokratlarının ipini kesmek için makasları cebinize koyduğunuz da bürokrasi ve vatandaşlar arasında konuşulan mevzulardı.

İrili ufaklı bir çok sebeple seçimin kaybedeni, Kırşehir’in her seçimde kan kaybedeni Ak Parti, Ülkemizin kahraman askerleri kara toprağa düştüğü gece oyun havalarıyla cacabey meydanında göbek atması yadırganmıştı ama 24 Haziran gecesi kutlama yapılması yadırganılmakla beraber halen anlam veremeyen üzgün seçmen kitlesi var.

“Büyük insan eleştiri ile küçük insan övgüyle beslenir” sözüne istinaden yaptığımız analizlerin, eleştirilerin  yazı içerisindeki muhatapların dikkatine sunuyoruz.

Comments

comments

Bu haber 14891 kez okundu.
Genel - 04:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • kamanlı k 27 Haziran 2018 12:03

    sayın editör bu haberi yaparken hiç hastanenin kronolojisine baktınız mı? ne zaman temeli atılmış mikail beyin ne katkısı olmuş.. onu da yazsaydınız keşke… hangi vekil çıkarmış.. neyse aralştırmayın da ben söyleyim.. abdullah bey zamanında olmuştur. onun katkısı çoktur.. bunu da not edin..

  • kamanlı k 27 Haziran 2018 12:07

    dürüst ilkeli habercilikten objektiflikten bahsediyosanız eğer az önceki eleştirel yorumumu da cesaretli iseniz yayınlarsınız.

  • Gerçek kamanlı 28 Haziran 2018 17:18

    Kaman devlet hastanesi 2007 yılında planlandı ve projesini mikail arslan yaptı. Abdullah çalışkan zamanında Nisan 2014 sadece ihalesi yapıldı projenin gerçek sahibi editörün yazdığı gibi mikail Arslandır