ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ YENİ PROJELERE İMZA ATIYOR

Kırşehir’in Aktif ve Dinamik yapısına sahip, Çalışkanlığı ile göz dolduran derneği olan Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği yeni projeler için Gazi Mecliste çalışmalar yaptı. Yeni projelerinde Şehit yakınlarını UMRE ye götürme çabasını sarf eden ekip daha önce hazırladıkları  AB projeleri olan “EMANETİNİZ BİZDE” ve “ŞEHİT AİLELERİ VE OKUL EL ELE” projeleri ile İçişleri Bakanlığı […]
Genel - 28 Mart 2018 21:21 A A

Kırşehir’in Aktif ve Dinamik yapısına sahip, Çalışkanlığı ile göz dolduran derneği olan Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği yeni projeler için Gazi Mecliste çalışmalar yaptı.

Yeni projelerinde Şehit yakınlarını UMRE ye götürme çabasını sarf eden ekip daha önce hazırladıkları  AB projeleri olan “EMANETİNİZ BİZDE” ve “ŞEHİT AİLELERİ VE OKUL EL ELE” projeleri ile İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının “BAYRAKLA BİRLEŞEN ŞEHİTLERİMİZ” konulu projelerimiz hakkında görüşmeler ve bilgi alışverişinde bulundular.

Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve Başkan yardımcısı Yunus Erdoğdu bugün TBMM de Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile görüş alış verişi yaparak, projeler hakkındaki detayları paylaştılar.

“Diyanet işleri başkanlığı ile görüşmeler yapan Dernek yöneticileri en kısa sürede sonuç alacaklarını belirtirken yaptıkları açıklamada ” Bizlerin görevi, Şehit aileleri ve yakınlarının hak ettikleri yüksek değerler üzerine yaşam sürmeleri, sosyal ve kültürel ihtiyaçları konusunda varımızla yoğumuzla yardımcı olmak. Dernek Yönetimine gelen en yoğun isteklerden bir tanesi Kutsal Toprakların özlemiyle yanıp kavrulan, mana ikliminin havasını teneffüs etmek isteyen, Yüreğindeki evlat hasretiyle ıslattığı gözlerini  Kabe örtüsünde söndürmek isteyen Anne, Babalarımızın Umre isteğiydi, bu sebepten diğer projelerimizle beraber bize her zaman yardım ve desteklerini esirgemeyen Sayın vekillerimizle yaptığımız istişarelerle konunun muhatapları kurumlara gerekli müracaatları ve taleplerimizi ilettik. en kısa sürede sonuç alacağımızı düşünüyoruz, Allah bu kutsal vazifeyi, bizi kendi evlatlarından ayrı tutmayan değerli üyelerimize nasip eder inşallah.”

Comments

comments

Bu haber 7408 kez okundu.
Genel - 21:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.