ŞEHİT AİLELERİ YEMEKTE BULUŞTU

Kırşehir valisi  Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen yemeğe Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Mikail Arslan, il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler ve şehit yakınları katıldı. Vali Necati Şentürk, yemekten önce yaptığı […]
Genel - 18 Mart 2018 18:36 A A

Kırşehir valisi  Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen yemeğe Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Mikail Arslan, il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Vali Necati Şentürk, yemekten önce yaptığı konuşmada, evlatlarımızın bu topraklar için, ezan için, bayrak için, namus için şehit olduğunu söyledi.

İstiklal Savaşı’nı kazanılmasında Çanakkale Ruhunun, zaferinin öneminden bahseden Vali Necati Şentürk, “Çanakkale geçilseydi, İstiklal Savaşını asla kazanamazdık. Çanakkale’de şehit olan gençlerimiz arasında Kırşehirlisi de vardı, Kamanlısı da vardı. Ülkemizin dört bir yanından evladımızı Çanakkale’de milli ve manevi değerlerimiz uğruna şehit verdik. Hilal ve haçlının savaşı bugünde Afrin’de devam ediyor. Kahraman Mehmetçiklerimiz Afrin’de tarih yazıyor, destan yazıyor. Ezanımız okunuyor, bayrağımız dalgalanıyor, bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak bunları şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bu duygularla, bütün şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.” dedi.

Yemek programı,Protokolün şehit yakınlarıyla tek tek ilgilenerek onlarla sohbet etmesi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 6032 kez okundu.
Genel - 18:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.